Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hayatımın en keyifli spin avını yaşadım

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Herkese merhabalar,

2 haftadır işlerin yoğunluğundan dolayı hafta sonları Saroz'daki yazlığa gidememiştim. İstanbul'da olduğum günlerde her aksam rüzgar durumuna bakıyor ve gideceğim günün lodos olmasını düşlüyordum. Ve nihayet hava dönmüştü, tam da gideceğim gün. İlk defa gideceğim meranın yolunu daha önceden belirlemiştim. Sabah 5 de düştüm yollara, 1 saat 15 dakika sonra oltam sudaydı.

İlk atışlar hiç hareket yok. 1 saat sonra başladım yürüyüşe. Yine dağ bayır kayalıklarda cambazlıklar yapıyor bir yandan da olta atmaya çalışıyorum. Ve ilk hareket bir ispendek. Oğluma sözümden dolayı istemeyerek de olsa alıkoydum. Yürüyüşe devam, 2. ve 3. İspendek suya iade.

Biraz daha yol aldıktan sonra iki adet zargana suya iade. Aynı yerden bir sargoz suya iade. Az biraz daha yürüyüşten sonra karış üzeri istavrit beni şaşırtmıştı, çünkü daha önce bu kadarını görmemiştim. Bir süre sonra nereye sahteyi yollasam balık atlıyor fakat bir türlü kıyılatamıyordum. Lüferler etrafımdaydı, bir kaçı kofana düzeyindeydi, kalama alacak kadar büyümüşlerdi.

Tek çarpmalı Gelibolu cam sahtesi kullanıyordum. Her balık havada takla atıp kurtuluyordu. Sonuç bolca aksiyon ama kofana skoru yok. En az 6 tane kaçırmışımdır.:(

Saatin öğle 12 ye gelmesiyle dönüşe geçtim. Hem yürüyor hem de olta atıyorum, etrafımda ne bir yerleşim ne bir ses ne de başka bir şey. Sadece ben ve doğa. Öylesine oltayı sallarken birden suyun karıştığını gördüm. Bir miktar kalama sesi ve kuyruğu su üzerinde gördüm. Bu beklediğim Levrekti. Sakince tepeden deniz seviyesine inip hayvanı kıyılattım, son dalga ile kollarımdaydı ve yaşadıgım mutluluğu tarif edemem.

Sahte levreğin gırtlağına takılmıs ve kıyılattığım anda ağzından çıkmıstı. Büyük bir mutlulukla evin yolunu tutup oğluma söz verdiğim balığı götürmenin huzurunu yasadım.

Kalın sağlıcakla. Herkese rast gelsin.

İspendek 500 gr kadardır sanırım, tartmadım. Levrek 1870gr geldi. ( hayallerimdeki 4-5 kg üstünü kovalamaya devam)

C398E752-DB10-49FF-959E-D3AD26C03D16.jpeg
B4B7DBE1-F12E-4327-92BD-87BDFD9A8C49.jpeg
C14FF10E-81B3-4C0A-8287-1D8EAACAE289.jpeg
C398E752-DB10-49FF-959E-D3AD26C03D16.jpeg
C14FF10E-81B3-4C0A-8287-1D8EAACAE289.jpeg

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
O kadar saat merada kalmanin karsiligini almissiniz.. tebrik ederim..

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yavuz Tebrikler kardeşim. Daha irileri rast gelsin..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Yavuz,
Çok güzel av olmuş.
1500-2500 gr arası levrekler bence en ideal boylar.
Arzu ettiğin daha iyileri de rast gelsin.

İğneni üçlü çarpmaya çevirseydin o kofanalardan da alırdın muhtemelen.

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler Yavuz,
Çok güzel av olmuş.
1500-2500 gr arası levrekler bence en ideal boylar.
Arzu ettiğin daha iyileri de rast gelsin.

İğneni üçlü çarpmaya çevirseydin o kofanalardan da alırdın muhtemelen.
Çok teşekkürler Şeref abi. Sahte aslında bu bölgenin çakar sahtesi abi, fakat kıçta tek çarpma oluyor. Levrekte sıkıntı olmuyor fakat lüfer ve kofana sığ suda kendini hemen yukarı atıp taklaya geliyor ve bir şekilde gerginde olsa kamış o sahteyi ağzından atıyor. İki çarpmalı sahtelere geçebilirdim veya çarpması küçük olan başka sahte deneseydim keşke dedim ama çok geç kalmıştım. Kısmet artık başka sefere :)

murattp

Daimi Üye
Adı
Murat Topgül
Tebrikler çok keyifli bir av olmuş
Lüferleri dökmemek için üçlü kancayı çift split ile sahteye tuttur. Bu şekilde kofanadan çinekopa kadarki tüm boylarda balığın kancadan kurtulma şansı çok çok düşük olur

Bu şekildeçift halkalı az iki kancalı sahteleri tercih et bir iğne ağızdan tutar ikinci kanca kafadan veya gövdeden dış kısma saplanır iki noktadan yakalandığı için de kurtulma şansı nerede ise hiç yoktur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler çok keyifli bir av olmuş
Lüferleri dökmemek için üçlü kancayı çift split ile sahteye tuttur. Bu şekilde kofanadan çinekopa kadarki tüm boylarda balığın kancadan kurtulma şansı çok çok düşük olur

Bu şekildeçift halkalı az iki kancalı sahteleri tercih et bir iğne ağızdan tutar ikinci kanca kafadan veya gövdeden dış kısma saplanır iki noktadan yakalandığı için de kurtulma şansı nerede ise hiç yoktur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok teşekkürler, deneyeceğim.