Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İğdeler Çiçek Açtı...Çipura Av Vermeye Başladı...

sa®gozmehmet

Daimi Üye
Adı
Mehmet TEKİN
Sevgili arkadaşlar merhaba ;
Uzun zamandır balıklar kıyılayamadığı için raporlarıma ara vermiştim.Sonunda beklediğimiz avlar kendini göstermeye başladı...
Cumartesi kankam Levent ile bir program yaptık,hedef av beklenen,özlenen çipura avıydı...
Yemlerimiz dolunay olması sebebiyle,beyaz yem olacaktı...Madya ve kalamarlarımızı alıp avlağın yolunu tuttuk.
Bizi düşündüren rüzgar yönüydü,lodosda balığa yem yedirmek gerçekten zor...Avlağa vardığımızda havanın kararmasını bekledik.Her ne kadar harami balıklar kaybolur diye umut ettiysek de sabaha kadar onlarla uğraştık...
Oltalar her suya düştüğü anda haramiler tarafından yemlerimiz saldırıya uğradı...Bir fırsat verseler balık olacaktı ama,inanın sabır taşım çatlayacaktı nerdeyse :D
Bu hengamenin arasında gelen karagözler,limit dışında oldukları için devamlı geri salındı...İnanın hepsi limit dahilinde olsa güzel bir karagöz avı olacaktı,bu kadar karagöz balığını ben kıyıdan ilk defa görüyorum...

Sabah 04:00 olduğunda oltalarımızın başında pür dikkat bekliyorduk,o saate kadar yakala-çek-bırak yapmıştık.Bir ara kamış öyle bir selam verdi ki işte dedim - şimdi başlıyoruz kaldığımız yerden...Dediğim gibi de oldu.Tasma ile beraber balık yerden havalandı,meret Ecusima 6000 Vİ de çekiyor kardeşim :D ırgat misali...Adaşım benim hoşgeldin,yine oltamdasın ne de sever beni :) Yakışıklı bir sargoz,kovanın kısmeti açılsın deyip alıkoydum.
Arka arkaya iki güzel karagöz geldi,onlarda sargoza arkadaş oldu kovada...
Bu arada kankam hala yakala-çek-bırak yapıyor...Arkasından güzel boyda karagözler yakalamayı başardı...Sabah sessizliği içerisinde Ezan sesi bir başka oluyor...O an dua ettim,-Allah'ım Çınarım'ın şansına ver bir çipurada,al yanaklarını öpeyim,diye...
Hava aydınlandı harami çoğaldı,sabır sabır ya sabır...Kamışın birini farklı bir noktadan uzak savurdum,hiç olta atmadığım bir noktaydı orası...Boşluğunu alıp misinanın başladım beklemeye...Harami yok...Aradan beş dakika geçmişti ki,tanıdığım beklenen kamış ucu hareketleri başladı,birden heyecanlandım...Dikkatli olmam,acele davranmamam gerekiyordu...Sabır sabır diye diye kendime bir hal oldum...Kankam da beni izliyor kendi kendime konuşmama gülüyordu ki beklenen hareket geldi ve tasmayı çaktım...
Kamış önce bir tarttı balığı arkadan dolu dolu kafa ataışlarını anlayınca bir tasma da oğlum için attım :) Garanti olsun...
Kankam fırladı yerinden yanımda belirdi :) -Kanka harbiden bu kadar harami içinde yapıştırdın ya,helal olsun sana...Acele yok usul usul geldi kıyıya namı değer Altınbaş...Demek ki İğdeler Çiçek Açacak arkadaş :)

Bu bana yeter dedim,gece bizi gerçekten yormuştu...Daha sonra ne kadar denediysemde haramiler bizi rahat bırakmadı ve avımızı sonlandırdık.Avlak mahremiyeti için fotoğraf işini evde yaptım...
Beklenen balık kıyılarımıza geldi hadi hayırlısı...Evde temizlediğim de balığı havyarı atmış olduğunu gördüm...İşin enteresan yanı öyle şeyler yemiş ki...Midye,ot,balık...Ama yediği birşeye ilk defa şahit oldum...Bunu da size bırakıyorum bakalım kim bilecek....
İnşallah bundan sonra kıyı avlarımız daha iyi geçer...Sabır balıkçılığın sermayesi her zaman söylerim....
Daha güzellerini yakalamanız dileğiyle....Selamlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Mehmet,
Çınar'ın şansına senin de ustalığın eklenince Çipuranın kaçacak yeri kalmamış.
Her zaman rastgelsin.

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Mehmet ,,
bu avı iple çekiyordun adeta....
ve nihayet gerçekleştirdin...
bol haramili ama bir o kadarda keyifli ve güzel bir av olmuş,,
güzel avlara devam..ara vermek yok...rastgelsin...:):):D

mberkay

Aktif Üye
Adı
Muhammet Berkay ÖZYÜREK
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler Mehmet abi
Daha da irilerine rastgele.

m1976k

Aktif Üye
Adı
murat keleş
Gayet güzel bir skor bence resimler güzel rapor güzel ellerine sağlık kaardeşim..

mahmutignak

Daimi Üye
Adı
mahmut ignak
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Sevgili Mehmet,
bu avdan haberim vardı,konuşmuştuk seninle ama sizin av daha bereketli geçmiş maşallah. :)
Her zaman rast gelsin kardeşim.

alcedo

Yeni Üye
Adı
ümit çakır
Tebrikler güzel av olmuş. Ben midesinden çıkan diğer şey için hakkımı kullanayım. Deniz kestanesi mi?

yükseltaktak

Aktif Üye
Adı
Yüksel Taktak
Emeğinize sağlık, bereketli av. Her daim rast gelsin.