Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Internetten Alışveriş Yaparak Ekonomi Sağlamak

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba, uzun süredir internetten alışveriş yapıyorum ama ev ihtiyaçları için market tercih ediyorduk. Son alışverişle birlikte bunu internetten üzerinden araştırarak yapmaya karar verdim. Malum alım gücü gün geçtikçe düşüyor, daha önceden bunu yapsaydım çok fazla tasarruf sağlayacağım kesindi. Zararın neresinden dönersek kardır diyelim.

Son alışverişi Migros'tan yapmıştım. Fiş önümde araştırma yapıyorum. İlk ürün domestos 810 gram. 8.90TL'ye almışız. Aşağıda internetteki fiyatlar var;
Hepsiburada : 8.09
CarrefourSa : 5.95
Bizim Toptan : 4.99
Aktüel Ekspress : 5.19
ePTT : 6.49

En ucuz olan Bizim Toptan'dan alsaymışım %45 civarı bir tasarruf sağlayacakmışım. Tabi belirli bir alışveriş altında olursa kargo ücreti ekleniyor. O yüzden ürünleri birlikte almak lazım.

İkinci ürün Dardanel Ton'du. 2x160 gram 19.16TL'ye almışım. İnternetten araştırırken 2023 son kullanım tarihi olan 24x160 gram 157TL civarında var. Tanesi 6.5TL'ye geliyor, ikilisi 13TL. Buradan da %30 oluyor. Daha devamına bakmadım.

Ev ihtiyaçları için sizler neler yapıyorsunuz? Tercih ettiğiniz marketler ya da internet üzerinden geliştirdiğiniz bir taktik var mı?

zaad

Daimi Üye
Adı
ZAFER A.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Uğur bey, toplamda ödenen para hepsinde aynı tutara geliyor. Bir ürün A markette ( ya da sitede) uygunken, diğer ürün B markette uygun oluyor. Hepsini ucuza satan bir yer yok maalesef :confused:

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Abi takip etmek zor ama takip edip (stok yapacak şekilde) alınabilir. Diğer ürünlere geçince dediğinizle karşılaştım bu arada, Vanish Kosla Migros'ta 22TL'ye almışız Hepsiburada'da 33TL n11'de 35TL.

conquestime

Aktif Üye
Adı
Fatih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Genelde 2 tur daha atıyoruz :) sonrasında fiyatlar kafamıza nasıl yerlesiyorsa ürünü görür görmez indirim ya da bindirim etiketi yapıştırarak ona göre mırıldanarak ayrılıyoruz :D
zaten bizim burada bim,a101, şok aynı yerde o yönden güzel fiyat karşılaştırmak için :)

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Genelde 2 tur daha atıyoruz :) sonrasında fiyatlar kafamıza nasıl yerlesiyorsa ürünü görür görmez indirim ya da bindirim etiketi yapıştırarak ona göre mırıldanarak ayrılıyoruz :D
zaten bizim burada bim,a101, şok aynı yerde o yönden güzel fiyat karşılaştırmak için :)
Bizim Toptan Market de iyi duruyor. Bir arkadaşım aylık gidip oradan aldığını söylemişti, ben daha hiç alışveriş yapmadım oradan ama sitedeki fiyatlar genelde iyi.

yyildirayy

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sebze meyve için pazarı tercih etmeniz lazım bence.

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Adı
Ömer Can UZ
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam Dardanel ton almak yerine, güzel memleketimizin bereketli sularından, balık tedarik edilebilir :)

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hocam Dardanel ton almak yerine, güzel memleketimizin bereketli sularından, balık tedarik edilebilir :)
Hehe, onu da yapmaya çalışıyoruz ama biraz uzağım denize. Güzel memleketimizin güzel kaptanları ton balığı alalım diye ellerinden geleni yapıyorlar sağ olsunlar :D

Semih09

Daimi Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İndirimli ürünleri takip ederim, migros genelde pahalı ama arada money puan veriyorlar. mesela en son alışverişimde 50 liralık çay kahve alışverişine 20 lira veriyordu bunun gibi şeyleri takip ediyorum.sebze meyveyi pazardan alırız hep marketlerde çok pahalı oluyor.diğer şeyleri A101 şok gibi mağazalardan alıyoruz en uygun fiyatlı mağazalar onlar.et vs alacaksak yerel marketler var bizim burada kendi yetiştirdikleri ürünleri satıyorlar oraları tercih ediyoruz.internetten pek gıda vs ben almıyorum ama bulaşık ve çamaşır makinesi için deterjan vs gibi ürünleri internetten alıyoruz çok uyguna geliyor kupon vs olursa marketlere göre.