Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İp Misina Tavsiye

sessizdenizci

Daimi Üye
Şok olarak mono misina her zaman daha iyidir, ip misinaya göre esnemesinden dolayı atış esnasında kamışa zarar verme ihtimalini ortadan kaldırır. Örneğin Powerline Spider 0.35 (16.5kg).

Ip beden olarak 0.18 kullanıyorum, çin malı. 150-175gr Atarken çok zorlamadım ama dibe takıldığı oldu, zorladığımda kopma yaşamadım. Bu güne kadar hiç tatlı su ile yıkama olayına girmedim.

megahowa

Üye
Adı
Oğuz
Şok olarak mono misina her zaman daha iyidir, ip misinaya göre esnemesinden dolayı atış esnasında kamışa zarar verme ihtimalini ortadan kaldırır. Örneğin

Ip beden olarak 0.18 kullanıyorum, çin malı. 150-175gr Atarken çok zorlamadım ama dibe takıldığı oldu, zorladığımda kopma yaşamadım. Bu güne kadar hiç tatlı su ile yıkama olayına girmedim.
Ben ipe ip yapmayı düşünmüştüm ama kararımı değiştirdim. 0,15 power pro 8 kat ip alacağım büyük ihtimalle. mono olarak Powerline Spider 0.35 (16.5kg) i örnek vermiştiniz sizce uygun olur mu bu ipe ya da önereceğiniz başka mono var mı? Bir de bir çok kişinin FC kullandığını okudum sizce nasıl olur artıları nelerdir?

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
du sanada yazim misina markası :D lineaeffe american braid misinaları sağlam vede su tutmaz

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Power pro güzel seçim ama kendonun yeni 8 katı mükemmel ben ce kendo al bide şok dediğin şeyi misinadan yap hem esnemesi çıkış anında kamışa binen yükü emer hemde denizde balığa gözükmez ipten iyidir şokuda bu iç için üretilen misinalar var kimse denememiştir daha bildiğim iki marka var konik olarak 022 den 047 lere kadar onlardan kullan hertürlü kıralından iyidir artısı çok her yönden

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben ipe ip yapmayı düşünmüştüm ama kararımı değiştirdim. 0,15 power pro 8 kat ip alacağım büyük ihtimalle. mono olarak Powerline Spider 0.35 (16.5kg) i örnek vermiştiniz sizce uygun olur mu bu ipe ya da önereceğiniz başka mono var mı? Bir de bir çok kişinin FC kullandığını okudum sizce nasıl olur artıları nelerdir?
Boğazda bir çok kişi şoku fc misinadan mı yapıyormuş? Bende merak ettim açıkcası faydalarını.

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Birol abi sana bı sırrımı söyleyim

megahowa

Üye
Adı
Oğuz
Power pro güzel seçim ama kendonun yeni 8 katı mükemmel ben ce kendo al bide şok dediğin şeyi misinadan yap hem esnemesi çıkış anında kamışa binen yükü emer hemde denizde balığa gözükmez ipten iyidir şokuda bu iç için üretilen misinalar var kimse denememiştir daha bildiğim iki marka var konik olarak 022 den 047 lere kadar onlardan kullan hertürlü kıralından iyidir artısı çok her yönden
Kendo fiyat olarakta daha uygun olabilir. Sizin dediğiniz misinayı araştırdım fakat bulamadım bir türlü misinanın ismini verebilir misiniz?