Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İstanbul Boğazı ve Çevresi Balık Avı Raporları

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar,
Dün akşam kamışı inceleme fırsatım oldu işçilik beş para etmez bir kamış.
Lineaeffe ye karşı mesafeliydim aslında ama artık emin oldum. Bu kamışa 1000 TL gibi rakam istemek insana hakarettir.
Epoksi sargılar inanın beş para etmez, ve kamışın kırılabileceği hissiyatını aldım direkt.
Yarı fiyatına Oskar ve captain kamışları var inanın buna on basar.
Biraz daha alt fiyata Shimano alivio aldım , biraz sert bi kamış ama Shimano kalitesi her detayında...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
vay be 250 tl civarında idi fiyatı lineaeffe kamışları güzeldir erim açısından da kırılma problemi çok oluyor diye biliyorum
Atım ve erimini bilmiyorum ancak gezer halkalı birkaç kamış kullandım. Arada bir sorun oluyordu gezer halkalı kamışlarda. Gezerler dönüyor, atış sırasında gevşiyor ya da yıpranıp ana bedenin takılmasına yolaçıyordu. Ya ben kullanamadım doğru dürüst ya da aşındıkça sıkıntı oluşturuyor bu gezer halkalar. Sonradan gezer halkasız kamışlar kullanmaya başladım.
Merhaba. bu kamışın 50-150 gr mını çapari de kullanmak için aldım. erim hissiyat mükemmel. hafifliği ile spin tadında ve güven veren bir kamış. gezer halkaları ince değil. geniş karbon parça şeklinde. ben dönme sorunu yaşamadım. çok memnunum.
Lineaeffe Im Casting Surf Kamış 100-250Gr Atar 420Cm modelini kullanıyorum, gerçi boğazda çok deneme şansım olmadı, 250 gr hiç atmadım, alalı çok oldu, ne zaman bağaja korumasız koysam katlanır halka değiştirmek zorunda kaldım. O da benim hatam.
Lineaeffe ye karşı mesafeliydim aslında ama artık emin oldum. Bu kamışa 1000 TL gibi rakam istemek insana hakarettir.
Epoksi sargılar inanın beş para etmez, ve kamışın kırılabileceği hissiyatını aldım direkt.
Biraz daha alt fiyata Shimano alivio aldım , biraz sert bi kamış ama Shimano kalitesi her detayında...

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif

ben kamışı alalı 4 sene civarında oldu. uzun süredir 100 250 gr ı yoktu. yeni gelenlerde işçilik ve epoxy durumu nasıldır bilmiyorum. ancak benim kullandığım kamışta işçilik ve epoxy sıkıntısı kesinlikle yok. hafifliğinin sizi kırılacakmış hissinde yanılttığı kanaatindeyim. benim ki 50-150 gr olanı. ve 150 gr dahil abanarak atışlarım dahi sorunsuz. severek kullanıyorum. bir tek olumsuzluk olarak makine yatağı bu tip kapaklı yataklara alışık olmayanlarda sorun olabilir. ben alıştıktan sonra onu da yadırgamadım.

Son düzenleme:

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
ben kamışı alalı 4 sene civarında oldu. uzun süredir 100 250 gr ı yoktu. yeni gelenlerde işçilik ve epoxy durumu nasıldır bilmiyorum. ancak benim kullandığım kamışta işçilik ve epoxy sıkıntısı kesinlikle yok. hafifliği sizi ırılacak hissinde yanılttığı kanaatindeyim. benim ki 50-150 gr olanı. ve 150 gr dahil abanarak atışlarım dahi sorunsuz. severek kullanıyorum.
Haklı olabilirsin işçilik muhtemelen değişmiş..
Zaten ilk çıkanlarda makine yatağı japon stil, yenilerde ise vidalı makine yatağı..

Bayramarslan

Yeni Üye
Adı
Bayram
Kan Grubu
A Rh Negatif
11.10.2021 Çubuklu iskelede yaprak katliamı var. Yazık günah, balıklar Maximum 15cm. İstavrit gibi doldurmuşlar kovaları.

efaruk

Aktif Üye
Adı
E. Faruk Pehlivanlı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Pazar sabah gittim boğaza. Anadolu yakası malum spin meraları mahşer yeri gibiydi..
Bu sene çıldırdı spinciler :)

Eskiden spinci mi vardi @es.barış61 kardesim, hey gidi gunler hey. 5-6 yil once keske Istanbulda da spinle alabilsek su luferi diyordum. Bundan sonra dua etmeden bir kere daha dusunecegim...

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Eskiden spinci mi vardi @es.barış61 kardesim, hey gidi gunler hey. 5-6 yil once keske Istanbulda da spinle alabilsek su luferi diyordum. Bundan sonra dua etmeden bir kere daha dusunecegim...
:) seneye balık keser spinci de kalmaz

muhsinayhan

Aktif Üye
Adı
Muhsin Ayhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
:) seneye balık keser spinci de kalmaz

Bomboş mera da bence iyi değil.Ne spinde ne kurşun arkasında.Ne zaman balık giriyo çıkıyo balık var mı yok mu belli olmuyor.Sezon öncesi birkaç yere gittim.Tektim hep, takılma derdi olmuyor ama her an balık çıkacakmış heyecanı da olmuyor. Şimdi kalabalıkta 1 kişi bile balık çekse biliyosun ki az da olsa balık var.

Bence mesele minimum tecrübeyi edinmekte.Kalabalık olup hiç sorunsuz av da gayet olabiliyor.Sıkıntı kamışı,makineyi alanın kendini safa katması.Şu lisans olur da birgün mecburi olursa inş atış için de bi yeterlilik belgesi vs olur.

Son düzenleme:

Hasan genc

Daimi Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu bolluğun nedeni geçen sene covid ten dolayı balığa çıkamayan balıkçıların sayesinde ,dolayısıyla balık otomatikman nadasa kaldı . seneye bulamazsınız merak etmeyin .Ha ben gidermiyim üstüne para versen gitmem Rastgele

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi