Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında coredon tarafından paylaşıldı.

1. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Dur bakayim sali günü uydurabilirsem bende gelirim ercüment abi zaten oranin mudavimlerinden bir de yiğit kardeşim var tam olur hayirlisi bakalım

coner, fasalisso, hasanduman ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Zafer61

Zafer61 Aktif Üye

Gitmeden rapor yayınlıyorum.Yarın Anadolu yakasında çubuklu tarafında balık falan yok olanlarda ya küçük alınmaz boylarda.Biz yaprakları denize iadeye devam.
    Yarın ben 1 hafta sonra sabahı zor ederek gideceğim için durum bu olacak:)
    Yanlız taç restorant önüne gelen arkadaşlarımız olursa kendisini tanıtırsa Yanımda ne nevale var ise (ekmeğimin bile yarısını) paylaşırım arkadaşlar.Nasipse görüşmek üzere

coner, Engin79, fasalisso ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  4. alperderya

alperderya Aktif Üye

An itibariyle spin avindan geldim. Spin avi demek yanlis oldu, spin avi denemesi demeliydim. 00:00 ile 03.30 arasi cocugu uyutup, hanimi kandirip yaptigim anadolu yakasi spin avinda maalesef vurus dahi alamadim. Merak edipte, gidemedigi icin uzulen arkadaslarim birsey kacirmiyorlar. (Gecen hafta ben bu durumdaydim) Dun de @Lüfer53 ile aksam suyu denemistik yine bos donmustuk. Onu da eklemis olayim.
    Elimde bulunan 6 7 farkli sahteyi denedim. Ara vermeden calismaktan, mesafe yapacam diye kamisi hizli savurmaktan işaret parmagini da iple siyirdim ufaktan. Olmayinca olmuyor.. Herkese rastgele.

pars, coner, Hasan genc ve 17 kişi daha bunu beğendi.
  5. bluepeace61

bluepeace61 Aktif Üye

Saat 22:00 de başlayan boğaz turu bitti ve 06:00 itibari ile raporumu kaleme alıyorum.
    Çubuklu tırt, kimse yok desem yeri belliki balık yok. Taç restaurant önü bi kaç yemci kovalara bile bakmadan devam, kulelide yaprak hengamesi akşam suyunda güzel istavrit alan olmuş. Avrupa yakası Emirgan kalabalık ama insandan çok araba. Yemci çok yaprak daha da çok.
    Tarabya da karargah kurduk. Yaprak dolu kovalar. Büyük derdindeyiz ya iğne büyük tabi oltaya atlayan bir kaç yaprak çekmeden düştü, iyi de etti.
    Yandaki eleman "abi sen napiyon, o iğneyle alamazsın, balık daha yavru" dedi..
    "Hmmm" dedim.
    "Ben 11-12 numara iğne hırsızlı takım kullanıyorum" dedi,
    "Bakayım yaptığın takıma" dedim.
    Gösterdi gururla :)
    Küp şekerin yarısından küçük mantar ve ikili iğne 11 numara..!
    "Sen bi dahisin" dedim,
    "Estağfurullah abi" dedi :)
    "Allah ıslah etsin" dedim,
    "Kimi?" dedi,
    "Yaprakları"dedim :)
    "Abi laf mı sokuyosun" dedi
    "Estağfurullah o nasıl söz" dedim :)

Rastgelmesin sana dedim olta sallamaya devam ettim. Her attigima yaprak geliyor, yemliyi bıraktım açıktan çinekop caparisi çalışayım dedim, sabahın 3 ünde yaprak geldi. Aliexpres den aldığım glow sahteleri denemek için kurşun arkası çalışayım dedim yine yaprak geldi. Yemliye döndüm tekrar, bir ağırlaştı ki olta aman Allahım. Dibe bırakılan asansör hırsızlı takım benim takıma ilişmiş onu çektim üzerinde 2 yaprakla geldi :)
    Velhasıl dostlar sağa baksan yaprak sola baksan yaprak.
    05:00 itibari ile avı bitirdim. En az 20 yaprak suya iade. 20-22 cm üç parça kovaya, onu da kızçeme söz verdiğim için..

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Zafer61

Zafer61 Aktif Üye

Müthiş bir adamsın toprağım.Senin yazdığını görünce en sonunda tebessüm ile noktalayacağımı bilerek okuyorum.Ellerine ve güzel gönlüne sağlık

bluepeace61, coner, Engin79 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. Ercüment

Ercüment Daimi Üye

Ah Sabri ah mudavimlik kim ben kim,!:)

Muddavin'lik benim gözümde devamlı gittiğin bölgede- bölgeye gelen hevesli acemi genç'lere bildiklerinden bilgi vermektir, yardımcı olmaktır
    mudavinlik bölgeyi temizlik yönünden sahiplenmek demektir,

Şimdiki mudavinlik sadece bencil sanki o bölgenin tapusunu almış gibi sadece balığı ben tutayımı sahiplenmek'ten başka bir şey değil.
    zaten gittiğim bölgelerdeki mudavim'lerle hiç muhatap bile olmam.

Karaköy'ü ben seviyorum, neden seviyorum ? bana bölge olarak -yemek konusunda-tuvalet konusunda-malzeme konusunda ihtiyaçlarını giderdiğinden yakın olmasındandır,

Karakö'ye genelde hafta'da bir sefer giderim oda hangi gün olur belli olmuyor,

balığa gideceğim zaman motorun selesine oturduğumda kararı veririm hangi bölgeye gideceğimi,
    Avrupa yakasında hemen-hemen tüm bölgelere giderim.

e birde şöyle bir durum var mesela arkadaşlar Avrupa yakasında bir yerde toplanacak buluşma olacak haberim olursa katılmaya gayret ederim,
    Mudavimlik kim ben kiiimmmm!:rolleyes:

8. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Vayy gece kaçamağı hee :) bende bu sabah suyu gidecektim son anda vazgeçtim. 1 hafta daha yemli denesem diyorum ondada gelen balık boyları belli. İyisimi biz bu balığı unutalım bu sene yada biraz daha bekleyecez son umut :) Aylar değişti herhalde kasım balığını aralıkta yapacak.

coner, Engin79, fasalisso ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. efaruk

efaruk Aktif Üye

Malesef degil o adamlar normalde bir cuval tutuyor, birlikte, o gece sadece 1 tane tutulmus :(

Hem baligin Canakkalede yapabilmesi icin once burdan gecmesi lazim ;)

Son düzenleme: 11 Kasım 2017
    coner, omercetin, Engin79 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. shimano

shimano Daimi Üye

Bu gun ruyamda 8-9 sene once bjk sahılde oylesıne denıze bakıp hayallere daldıgım anda hıc tanımadıgım yanımdakı kısı abı cok dertlısın sanırım gel 1-2 atıs yap stresını at dıyıp bende bu teklıfı reddetmeyıp ava baslayıp sonrasında oltamı tıtreten sarıkanat famılyasını gordukce yuzumde tebussum actıran sevgılı kardesım aklıma geldı. aslan yureklı sevgılı kardesım buralardamısın bılemıyorum ama eger buralarda ısen selam olsun sana o gunu hıc unutmuyorum o gun benı tanımadıgın halde kullandıgın kamısı ,makınayı hatta kovandakı balıgı abı al gotur bunların hepsını sonrasında bana getırırsın yada hıc getırme benden sana hatıra olsun dıyecek kadar tok gonullu sevgılı kardesım senı asla unutmuyorum her daım aklımdasın buralarda ısen senınle tekrardan gorusmek ısterım. ayrıca tum hobıdaslara hayırlı sabahlar balıkta olan fobıdaslarada rast gelsın.

11. katilhamsi

katilhamsi Aktif Üye

rüya mı gerçek mi ?

fasalisso ve Kunteper bunu beğendi.