Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kkastking Mega 8 0.18 Performans Aliexprestenn

Dr. who

Aktif Üye
Adı
ege
kamısın yuzuklerını bı kere acıl degıstırmen gerek o zaman :) fujı torzıte yuzuk gercekten ınanılmaz kalıtelı bır yuzuk. orgu bu yuzugun ustunde resmen kayıyor gıdıyor atıs erımı ınanılmaz artıyor makınanın performansı bu yuzugun ustunde dahada cok artıyor artıları saymakla bıtmez .kullandıgın kamısın ıyı oldugunu dusunuyor ısen bır an once kamısın yuzuklerını torzıte yuzuk ile degıstır derım faydasını cok gorıceksın.
Üstadım bulaşmasak öyle işlere olmamı. Kendi halimizde takılsak. Kamış ve ben valla mesudum :) :) öyle Orta halli bi kamışımız var içine etmeyelim şimdi modifiye ederken:) ::) ite kaka atıyor. Ozaman ben bi araştırayım bakayım bu yüzüklerden hangi markalarda varmış. Birgün durumlar müsait olunca almak için plan yaparım.yine de aklımın bir köşesine yazdım. Teşekkürler.
Yanlız ben hala hangi ipi denesem acaba diye düşünüyorum....

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Üstadım bulaşmasak öyle işlere olmamı. Kendi halimizde takılsak. Kamış ve ben valla mesudum :) :) öyle Orta halli bi kamışımız var içine etmeyelim şimdi modifiye ederken:) ::) ite kaka atıyor. Ozaman ben bi araştırayım bakayım bu yüzüklerden hangi markalarda varmış. Birgün durumlar müsait olunca almak için plan yaparım.yine de aklımın bir köşesine yazdım. Teşekkürler.
Yüzüklerden hangi markada varsa o kamışı almak yerine sevdiğiniz bir kamışa torzite yüzük setini alın derim.
Tabii bu set orta seviye bir kamış kadar fiyatlıdır. (tahminen 1200-1400₺ arası)

Dr. who

Aktif Üye
Adı
ege
Yüzüklerden hangi markada varsa o kamışı almak yerine sevdiğiniz bir kamışa torzite yüzük setini alın derim.
Tabii bu set orta seviye bir kamış kadar fiyatlıdır. (tahminen 1200-1400₺ arası)
Selam
https://global.rakuten.com/en/store/sessya/item/t-kwtg2573-s/
Evet. Dünya yüküymüş. Kesin bu değildir de öyle bi fiyatlara bakayım dedim. Aldısı verdisi dünya eder. Varsa öneri alabilirim.
Ben bi japon tur rehberi arkadaşlara bakınayım yakında gidecek olanlar var mı:) :)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selam
https://global.rakuten.com/en/store/sessya/item/t-kwtg2573-s/
Evet. Dünya yüküymüş. Kesin bu değildir de öyle bi fiyatlara bakayım dedim. Aldısı verdisi dünya eder. Varsa öneri alabilirim.
Ben bi japon tur rehberi arkadaşlara bakınayım yakında gidecek olanlar var mı:) :)
Evet minimum fiyat o. Dahada ucuzu yok.
Ben şunu düşünüyorum spin power kamışıma ilerde. RV fincan daha iyi rüzgarda.
https://global.rakuten.com/en/store/sessya/item/t-rvtg30fp7set/

Oltanın

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Gosen dene :) yuzuk ısı kolay sen yeterkı karar ver :)

Dr. who

Aktif Üye
Adı
ege

Dr. who

Aktif Üye
Adı
ege

mumuk06

Aktif Üye
Adı
yanık yanıkoğlu
Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yorumlardaki ürünleri bir daha malzeme alırken mutlaka inceleyeceğim.

Mega 8 i 3 yıl önce almıştım 0.23 mm. bu yıl tamamen boya attı ve deforme olduğu için biraz daha incesiyle değiştirdim. Videoda dikkat ettiyseniz bu avlak tamamen su içerisinde çalı ağaç ve yosun dolu. Neredeyse her 5 atıştan biri farklı yere atarken takılıyor ( sebep su sürekli azalıp yükseliyor ağaca denk geliyor). 3 yıl boyunca bu şartlarda toplasan en fazla 5 adet kaşığım kırılmıştır. İğneler hariç. kaşığı zorlarken çelik iğneler çok kırıldı ama kaşık geldi. 5-6 kiloluk turnaları çok rahat bir şekilde kepçesiz aldım( çelik halat yok bu arada) .
İp için yaşadığım tek olumsuzluk ise ikinci kullanımda boya tamamen çıktı neredeyse. bunun dışında bana çok sağlam geldi. Tabiki sizin kullandığınız iplerden hiç birini kullanmadım .

Dr. who

Aktif Üye
Adı
ege
Selam
@Oltanın @balıkoltası şimdi bir iki soru sorsam acaba olurmu. Madem planlamaya başladım. Yeni konu açmadan buradan sorayım. Bu bana önerilen''' torzite '' 'tamam. Peki bunların hammadesi farklılık gösterip kalitesi değişmekte mi. Yoksa bütün fark titanyum tutamağın farklı büküm açıları mı. Umuyorum ki nedemek istediğimi ifade edebilmişimdir.işin içinden çıkılmaz hal almasın da :)
Screenshot_20191117_122146_com.android.gallery3d.jpg

Makro çekimde anca bukadar oldu.
Sadece meraktan soruyorum.
Saygılar

Ekli dosyalar

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selam
@Oltanın @balıkoltası şimdi bir iki soru sorsam acaba olurmu. Madem planlamaya başladım. Yeni konu açmadan buradan sorayım. Bu bana önerilen''' torzite '' 'tamam. Peki bunların hammadesi farklılık gösterip kalitesi değişmekte mi. Yoksa bütün fark titanyum tutamağın farklı büküm açıları mı. Umuyorum ki nedemek istediğimi ifade edebilmişimdir.işin içinden çıkılmaz hal almasın da :)
Ekli dosyayı görüntüle 100694
Makro çekimde anca bukadar oldu.
Sadece meraktan soruyorum.
Saygılar
Sic fincanlar silicon carbide den yapılıyor.
Torzite in hammaddesini bilemiyorum ancak test videolarında sic'den daha kaygan olduğu görülüyor.
Firma da bunu belirtiyor zaten.
Daha kaygan
Daha pürüzsüz
Daha hafif ve ince yapıda.
Daha pürüzsüz olduğundan sarımda daha rahat sarıyor ve yük binen uygulamalarda (surf-jig) örgünün daha geç bozulmasını sağlıyor.
Bir çok formu var. K tip, RV, vs..
RV torzite in fincan formu ise tamamen yeni ve farklı diğerlerinden. Kamıştaki en büyük fincan olarak kullanılıyor.