Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

köstek misina boyaması

adnan

Aktif Üye
Adı
adnan koray
arkadaşlar çapari için köstek misina boyamak için ilk başta 25 cm civarı misinaları kesiyoruz daha sonra 5 cm civarı yeri asetat yani permanant kalem ile misinaları boyatıktan sonra edding 750 paint marker boya kalemi ile tekrar boyuyoruz iki ayrı kalemle yapmamızın amacı ilk başta tek boya ile astar yapıp sonra ana boyayı sürüyoruz tek kat yapınca boya tırnakla kazıyınca çıkıyor böyle yapınca çıkmıyor kalemler kırmızı renk olacak edding 750 kalemin kırmızısı hafif portakala benziyor kuruyunca misina boylarını daha sonra istersek kısaltabiliriz böylece boyalı misinalarımız hazır oluyor ayrıca bu sistemde misinalar birbirine yapışmıyor kuruduktan sonra tarakla değil misinaları elimizle birbirinden ayıralım

Ekli dosyalar

B

BS Okuru

Misafir
cam boyasıda ıse yarıyor fakat mısınalar yapısıyor bu formul daha guzel ellerınıze saglık

muratbozk

Daimi Üye
Adı
murat bozkurt
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ben normal oje kullanıyoum ama zahmetli oluyor, siz cam boyası demişsiniz o nasıl oluyor acaba.
Bahsetmiş olduğunuz paylaşım için teşekkürler pratik bir çözüm.
Birde bu işin başka boyası falan var mı acaba, daha pratik örnek dükkanlardan aldığımız bazı boyalı köstekler oluyor bunları parmağımızla buruşturarak hemen açıldığı gibi çaparide birde dipte kalın bir tabakada sunuyor bilen varsa ayrıntılı yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.

adnan

Aktif Üye
Adı
adnan koray
bu edding 750 paint marker kalemde oje veya yağlı boya benzeri bir boya kalemi altına bir kat asetat kalemi ile astar atınca yapışma olmuyor

Cazador

Aktif Üye
Adı
tayfun dinc
Teşekkürler , faydalı bilgiler için ...

B

BS Okuru

Misafir
kırtasıyelerde cocukların kullandıgı cam boyaları var kırtasıye dukkanın her hangı bırıne gıtsenız sıze gosterırler fakat cam boyası yapısıyor anca kurumadan elle tek tek ayırmak gerekıyor eger kurursa acması cok zor oluyor bence adnan beyın anlattıgı formul daha guzell en kısa zamanda bende denıcem ınsallah yapısmaz mısınalar.

ben normal oje kullanıyoum ama zahmetli oluyor, siz cam boyası demişsiniz o nasıl oluyor acaba.
Bahsetmiş olduğunuz paylaşım için teşekkürler pratik bir çözüm.
Birde bu işin başka boyası falan var mı acaba, daha pratik örnek dükkanlardan aldığımız bazı boyalı köstekler oluyor bunları parmağımızla buruşturarak hemen açıldığı gibi çaparide birde dipte kalın bir tabakada sunuyor bilen varsa ayrıntılı yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.

muratbozk

Daimi Üye
Adı
murat bozkurt
Kan Grubu
A Rh Pozitif
kırtasıyelerde cocukların kullandıgı cam boyaları var kırtasıye dukkanın her hangı bırıne gıtsenız sıze gosterırler fakat cam boyası yapısıyor anca kurumadan elle tek tek ayırmak gerekıyor eger kurursa acması cok zor oluyor bence adnan beyın anlattıgı formul daha guzell en kısa zamanda bende denıcem ınsallah yapısmaz mısınalar.
Adnan beyin mesajı tabiki çok güzel bende en kısa zamanda deneyeceğim ama hazır kösteklerde bulunan boyayı araştıyorum aslında, onların bir farkı boyanan kısımdaki boya kösteğe bağlanırken daha kalın bir tabaka oluşturmakta, o yüzden hazır bu konu açılmışken sormak istedim. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

zayta

Üye
Adı
selman
Kan Grubu
O Rh Pozitif
en iyisi oje sararken kaydırmdan kolay sarıyor iğneyi,rengi de güzel veriyor