Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf Başlangıç

OguzhanHacibaloglu

Aktif Üye
Adı
Oğuzhan HACIBALOĞLU
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba , benim tanıdığım bir çok arkadaş spinden LRF ye döndü diyebilirim. nedeni tamamen süprizli ve spinden daha fazla balık alma ihtimali olmasıdır. LRF takım yapacaksanız eğer bence kendiniz gidip alın derim. tavsiye üzerine alınan malzemeler sonradan pişmanlık yaratabilir. bana çok iyi gelen bir kamış size uygun olmayabilir mesela.
kamış boyu 210 - 230 arası idealdir. atar aralığı 0,5 - 10 arası ideal. silikon ağırlıklı çalışacaksanız ki genelde en çok silikon kullanılıyor solid uçlu kamışları tercih edin derim.
ip konusuna gelince kimisi mono misinadan yada kimisi ip daha iyi diyor. ipin avantajı erim mesafesi %30 kadar artıyor ve yem daha hızlı dibe iniyor. balık vuruşlarını daha çabuk algılıyorsunuz. ip kullanacaksanız önüne leader yapmanız şart. kamış ve makineye uygun ip seçimi yapmak lazım. genelde 0,06 - 0,10 arası ip kullanılıyor.
monu kullanacaksanız 0,14 - 0,18 arası ideal.

yem konusuna gelicek isek başlangıçta çok fazla malzeme almaya gerek yok berkley ve isome mutlaka çantada olsun. jighead olarak istavrit için 6 ve 8 no iğneli, diğer taş balıkları için 4 no ya kadar çıkılabilir. gramaj olarak ise avlandığınız bölgeye göre değişiklik gösterir. ortalama 2 gr jigheadler idealdir ama akıntısız bir bölgede iseniz 1 gr jig head işinizi görür.
Kamış konusunda herkes 0.5-10 araliginda hemfikir kamiş tamamdır:)
Bugun spot balik a bir gidip inceleme yapayim, anladigim kadariyla bir paket kokulu silikon ve ortalama fiyatlı bir paket jighead isimi gorecek simdilik :harika:

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Engin abi ortalama 2 gr ağırlıkta atış erimi ne kadar oluyor ? Kabaca tabiki, bir sürü degişken var çünkü.
kabaca ben 25 metre atıyorumdur ortalama diye düşünüyorum. ama kullandığın malzeme makine kamış ve ip çok büyük etken. son kurduğum takımla güzel mesafelere atmıştım yanımdaki arkadaşlar bile şaşırmışlardı.

OguzhanHacibaloglu

Aktif Üye
Adı
Oğuzhan HACIBALOĞLU
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kabaca ben 25 metre atıyorumdur ortalama diye düşünüyorum. ama kullandığın malzeme makine kamış ve ip çok büyük etken. son kurduğum takımla güzel mesafelere atmıştım yanımdaki arkadaşlar bile şaşırmışlardı.
Ortalama 25 metre güzel bir mesafe teşekkür ederim:harika: