Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Olta takımı ve malzeme arıyorum

10ur16

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Öncelikle merhaba ben de o bölgelerde av yapıyorum genelde lrf avı yapıyorum. Lrf hakkında sormak istediğin sorular olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim.( kesinlikle usta değilim) Eylül,ekim aylarında spin ile lüfer avı yapabilirsin. Mevsiminde kalkan ve pisi avı da yapılıyor. Levrek denk gelme ihtimalinde var.

10ur16

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Maalesef bütçen fiyatına kaliteli bir takım toplaman zor bence spin avı yapacaksan en azından lüfer başlayana kadar biraz daha para biriktirebilirsin.

enessvurall

Yeni Üye
Adı
enes vural
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Maalesef bütçen fiyatına kaliteli bir takım toplaman zor bence spin avı yapacaksan en azından lüfer başlayana kadar biraz daha para biriktirebilirsin.
çok teşekkür edim hocam aslında amatör olduğum için orta fiyat bakıyordum çok yatırım yapıp malzemeyi kullanamazsam üzülürüm :)

merak ettiğim bir olay var hocam internette çok farklı şekilde yapay balık , jig , kaşık , toz , canlı yem , çakma solucan, yapay karides,kalamar gibi bir sürü çeşit var açıklamalarına baktığımda çok farklı şeyler yazılmış ama neyin ne işe yaradığını açıklayan yok. ama fiyatları onlarında çok pahalası çok ucuzu da mevcut. İnsanı almaya özendirmiyor değiller ben bu zamana kadar klasik şamandıra kullandım ve çapari kullandım ama onunda yok kaz tüylüsü çıkmış bir etkisi varmı gerçekten bu tarz şeylerin veya kalitesi pahalı olması balıkları gerçekten daha çok mu kandırıyor
günlerdir bakıyorum bakıyorum geri kapıyorum :D

TürKullanıcı

Yeni Üye
çok teşekkür edim hocam aslında amatör olduğum için orta fiyat bakıyordum çok yatırım yapıp malzemeyi kullanamazsam üzülürüm :)

merak ettiğim bir olay var hocam internette çok farklı şekilde yapay balık , jig , kaşık , toz , canlı yem , çakma solucan, yapay karides,kalamar gibi bir sürü çeşit var açıklamalarına baktığımda çok farklı şeyler yazılmış ama neyin ne işe yaradığını açıklayan yok. ama fiyatları onlarında çok pahalası çok ucuzu da mevcut. İnsanı almaya özendirmiyor değiller ben bu zamana kadar klasik şamandıra kullandım ve çapari kullandım ama onunda yok kaz tüylüsü çıkmış bir etkisi varmı gerçekten bu tarz şeylerin veya kalitesi pahalı olması balıkları gerçekten daha çok mu kandırıyor
İyi ama az sahte alman daha iyi olur

enessvurall

Yeni Üye
Adı
enes vural
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İyi ama az sahte alman daha iyi olur
anladım hocam şuan videolar izliyorum lrf ile ilgili adamlar 3 farklı şey ile yapay balık, yapay solucan, yapay kalmar tuttuklarını gösteriyor zargana , lüfer , palamut , kalamar ve bir kaç çeşit daha çekiyor baya etkili olduğunu vurgulamış ve bu misina için uca takılan ekstra farklı avlanmak için misina takın deniyor lider düğüm yapmak avlanma da bu kadar etki gösteriyor mu gerçekten ?

10ur16

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
B Rh Pozitif

Pahalı olması kalitleli olduğunu göstermez ama bir sahte senin bölgende iş yapmıyorken başkasının bölgesinde iş yapabilir hedef balıkla da alakalı senin bölgende olmayan balığı tutmaya çalışırsan başarısız olman normaldir hedef balıklara göre ekipman almak daha mantıklı bence

10ur16

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
anladım hocam şuan videolar izliyorum lrf ile ilgili adamlar 3 farklı şey ile yapay balık, yapay solucan, yapay kalmar tuttuklarını gösteriyor zargana , lüfer , palamut , kalamar ve bir kaç çeşit daha çekiyor baya etkili olduğunu vurgulamış ve bu misina için uca takılan ekstra farklı avlanmak için misina takın deniyor lider düğüm yapmak avlanma da bu kadar etki gösteriyor mu gerçekten ?
Liderin avda etkisi var ip misina suda gözükür ama Fc lider suda gözükmeyebilir suyun yapısına da bağlı. Hedefe balığına da bağlı verimi

10ur16

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Avlandığın bölge için kaşık ve rapalalar verimlidir. Bütçem kısıtlı diyorsun garanti olanı almak daha mantıklı bence