Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Omuz ağrıması

Bahtsız Balıkçı

Aktif Üye
Adı
Berke Çınar
Kan Grubu
O Rh Negatif
merhaba abilerim ablalarım genellike avdan gelince sağ omzum ağrıyor bunun olmaması için ne yapmalıyım

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Benzer sorunla bende karşılaştım, bendeki kas yırtılmasıydı. Tamam dedim balıkçılık bitti, tedaviden sonra kendimi maalesef sadece daha hafif kurşunlu çok abanmadan avlara alıştırdım. Tabi bu İzmirde mümkün. Fazla yormuyorum yani kendimi, balığın olmadığı saatlerde şansımı eskisi gibi zorlamıyorum, keyif yapıyorum. Avlarımı optimize ettim kısacası yani, sadece verimli saatlerde çok asılmadan çalışıyorum. Bu hatta benim balıkçılığımı geliştirdi bile diyebilirim.

Bahtsız Balıkçı

Aktif Üye
Adı
Berke Çınar
Kan Grubu
O Rh Negatif
Benzer sorunla bende karşılaştım, bendeki kas yırtılmasıydı. Tamam dedim balıkçılık bitti, tedaviden sonra kendimi maalesef sadece daha hafif kurşunlu çok abanmadan avlara alıştırdım. Tabi bu İzmirde mümkün. Fazla yormuyorum yani kendimi, balığın olmadığı saatlerde şansımı eskisi gibi zorlamıyorum, keyif yapıyorum. Avlarımı optimize ettim kısacası yani, sadece verimli saatlerde çok asılmadan çalışıyorum. Bu hatta benim balıkçılığımı geliştirdi bile diyebilirim.
benimki 1 gün spnra geçiyor

Osmand

Yeni Üye
Adı
Osman Demirbilek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aynı sorunlardan 2 yıl önce çok sıkıntılar çekmiş biri olarak atış yapmadan önce hafif ısınma hareketleri yapmak çok faydalı oluyor. 4-5 dakikalık hafif ısınma hareketleri yeterli olacağını düşünüyorum. Ava uzun süre verilen aralarda sonraki günlerde oluşabilecek ağrılar malumunuz üzere normaldir.

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Atış tarzını değiştirmen gerekebilir, veya daha hafif takımlarla avlanman gerekebilir.

Omuz ağrının sebebinin ağırlık mı yoksa yanlış atış mı olduğunu bilemediğim için, bu ikisinden birini senin seçmen gerek.. :)

yyildirayy

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Eğer olta ile atış yapmaya yeni başlamışsan bu durum geçicidir.
Kaslar ilk defa zorlanınca olur bu ağrılar.

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
fazla zorlamaya bağlı tendon yahut kas yırtığı olabilir, omuz kemiklerinden herhangi birinde stres kırığı olabilir.. dikkat etmek gerek

Bahtsız Balıkçı

Aktif Üye
Adı
Berke Çınar
Kan Grubu
O Rh Negatif
Atış tarzını değiştirmen gerekebilir, veya daha hafif takımlarla avlanman gerekebilir.

Omuz ağrının sebebinin ağırlık mı yoksa yanlış atış mı olduğunu bilemediğim için, bu ikisinden birini senin seçmen gerek.. :)
ağırlık olacağını sanmam büyük ihtimalle atıştan

Bahtsız Balıkçı

Aktif Üye
Adı
Berke Çınar
Kan Grubu
O Rh Negatif
Kullandığıniz ekipman nedir
Kamis
Makina
Misina
Nerelerde