Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pazar günü 03.01.2016 Boğazda gırgır etkinliği

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında radopit tarafından paylaşıldı.

1. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

@Hamdi abi cok gecmis olsun rabbim acil sifalar versin.

Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Keşke orada olabilseydim. İnşaallah yeterli düzeyde katılım sağlanır.

Devlet kurumları yanında, denetimleri vatandaşların kendisi yapması çok önemli. Bu çok zor gözüküyor. Temel sorun ülkemizdeki insanlarımızın ekonomik durumunun iyi olmamasıdır. Dolayısıyla, herkes bugünü kurtarmaya odaklanmaktadır. Çünkü, balık ucuz bir protein kaynağı ve dar gelirli insanlar, evindeki çoluk çocuğuna balık götürmek istiyor. Bu durumda balık neslinin geleceğiyle ilgili bir kaygı taşımalarını beklemek ne kadar doğru olur? Sonuç olarak, halkımızdan bugün itibariyle bu hassasiyeti göstermesini beklemek biraz hayal gibi.

Çözüm nedir? Daha çok çalışan, daha çok üreten, çok kitap okuyan bir Türkiye. Karnı doyan, geleceğe ümitle bakan fertlerden oluşan bir toplum olduğumuzda; sosyal olaylara, doğal yaşama, denizlerimize ve daha birçok çevre sorununa daha duyarlı olacağımız kuşkusuzdur.

Çoğumuz şahit olmuştur ki; Almanya'da şehirlerde akan küçük derelerde bile kiloluk alabalıklar yaşar. Ve insanlar onları doğal bir renk ve süs olarak görürler. Yakalayıp yemeyi düşünmezler. Belki de anlattıklarımın özeti bu...

4. avsen

avsen Daimi Üye

büyük geçmiş olsun hamdi abi Allah şafi isminin tecellisini nasip etsin

Hamdi bunu beğendi.
  5. ŞEHRAZAT

ŞEHRAZAT Aktif Üye

Geçmiş olsun Hamdi kardeşim Allah acil şifalar versin inşallah.

Hamdi bunu beğendi.
  6. 3rdem

3rdem Aktif Üye

Geçmiş olsun hamdi abi allah acil şifa versin

Hamdi bunu beğendi.
  7. survivor_fb

survivor_fb Yeni Üye

Gelmeyi çok istediğim bi organizasyondu çalıştığım için gelemedim fakat sosyal ağlar üzerinden paylaşımlarda bulundum inşallah iyi haberler duyarız

8. Hasan genc

Hasan genc Daimi Üye

Protesto ya katılan arkadaşların eline koluna ayağına sağlık .İnş yaptırımlar için bir ışık olur ve hayırlı sonuçlar çıkar.Gelişmeleri çok merak ediyorum . Hamdi bey sizede çok geçmiş olsun .Herkese rastgele :)

senihcan ve Hamdi bunu beğendi.
  9. senihcan

senihcan Daimi Üye

Denizlerimizin durumu ile ilgili bu organizasyonda daha öncekiler gibi siyasi saçmalıklarla milletin şimdiden birbirine girmesiyle çöp oldu malesef :( Programa bir çok milletvekili , tv kanalı çağrıldı . Milletvekili olarak chp milletvekili sadece teşrif etmiş , diğer partilerden herhangi bir milletvekili katılma gereği duymamış . Şuan millet facebookta birbirini yiyor CHP şovuna çevirdiniz diye. Meclisin çıkardığı kanunla yönetilen ülkede kendi tuttuğu takım pardon partiden bir milletvekili değil diye yine çöp oldu her şey. Bir kez daha bu ülkeden bir cacık olmayacağını bana güzel kanıtladı bu organizasyon....

10. Hasan genc

Hasan genc Daimi Üye

Hemen peşin hükümlü olmayalım ama haksızsınız da demiyorum , ancak
    Bakınız Hz Mevlana ne demiş ;
    Bir sineğin kanadını oynatması, Arş-ı Rahman'ı titretir - Hz. Mevlana
    Gerisi size kalmış :)

Mesut1903 ve senihcan bunu beğendi.
  11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Cidden bende sizin gibi düşünmek istiyorum ama artık bu konularda optimistik olamıyorum . İnsanlar diğer partilerden niye gelmemişler diyip onlarıda getirmek için uğraşacaklarına onun takımından gelmiş ben bu oyunda yokum gibi çocukların bile yapmadığı değişik bir tepkiyle davranıyorlar . İşin içinde milyar tllerin döndüğü bir endüstri var. Siz doğal hayatın geleceği için bu büyük arı kovanına çomak sokmak istiyorsunuz . Bunu yapabilmek için çelik gibi bir iradeyle birbirine kenetlenmiş insanlar gerekli . Geçen senede bu tarz bir toplanma aynı bu nedenlerle bir işe yaramadı . Bir kaç kanala bile çıktı sonuç ne oldu toplanmadan 1 ay sonra yasak adalar bölgesinde 70 tane gırgır avlandı , engellemeye çalışan sahil güvenliğin üzerine gırgırlarını sürdüler. Sonuç bu sene gırgırcılar ağlıyor balık yok diye sonuç amatör avcılar en kötü sezonunu yaşıyor , sonuç çocuklarımıza torunlarımıza ancak hikayelerini anlatacağımız bir deniz yaşamı . Nasıl bundan 30 sene önce torikler , orkinoslar kılıç balıkları diye hikaye anlatır gibi anlatıyor yaşlı balıkçılarımız . 58 tür balığın geçişinin yaşandığı bu biyolojik koridorda şuan 4 tür kaldı ki onlarda kalmamak üzere.... Eğer bu yok oluşu kurtarmak için birşeyler yapılacaksa buna katılanlar sosyal statüsünü ,partisini , görüşünü kenara bırakacak karşısındaki babasıysa bile bak bu yanlış diyebilecek .

Sayfayı Paylaş