Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sarı kağıt ( AV TESKERESİ )

selçuk

Aktif Üye
Adı
SELÇUK DİNÇ
Bu konu havanda su dövmeye döndü,
Sonuçta benim içim rahat;her ne kadar profesyonel balıkçı teknesi ile balık avlamaya çıksamda ruhum amatör olduğu için dert etmiyorum :)
Bu arada eğerki ben bu belgeyi çıkarttım diye ceza vereceklerse bana ceza kesilmesinde bir sakınca görmüyorum,yeterki bana güvenip beni teknesi ile avlanmaya götüren arkadaşa ceza gelmesin,gerisi önemli değil.

Nasıl oldumu şimdi?
Rastgele.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Sonuçta benim içim rahat;her ne kadar profesyonel balıkçı teknesi ile balık avlamaya çıksamda ruhum amatör olduğu için dert etmiyorum :)
Bu arada eğerki ben bu belgeyi çıkarttım diye ceza vereceklerse bana ceza kesilmesinde bir sakınca görmüyorum,yeterki bana güvenip beni teknesi ile avlanmaya götüren arkadaşa ceza gelmesin,gerisi önemli değil.

Nasıl oldumu şimdi?
Rastgele.
İşte tam aradığım eleman..:rolleyes:

Selçuk abi yarın gel benim gırgırda işe başla.Sırtı çekecez,kasnağı tutacan..:D

Maaş yok,prim heç yok.Ne tutarsak magala:p

Aha benim gırgır..:D

haydibalıga

Aktif Üye
Adı
alpay
Konuya bu şekilde müdahil olmak ortadan havanıda kaldırmakten beter...

Yine extrem örnek olacak ama hırsız yakalandığında ilk söylediği aç olduğundan çaldığıdır ve hırsızlar şimdi acınacak insanlarmıdır? yada hırsız haklıysa malına zarar gelen neden haksız?

Mantık çerçevesinden çıkmamak lazım. Kanunlar ise uyulmak içindir.
Hepimizin arabası var. Buyurun cesareti olan d-100 de 120 ile gitsin. Ben giderim cezası neyse çekerimle bu işler olmaz.

Nasıl oldumu şimdi?
Rastgele.

yeknet

Daimi Üye
Adı
Yekta
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Belki de Soner Bey'in bahsettiği kooperatif üyeliği vs sorunlar 5.yıl sonunda belgeyi vize ettirmek istendiğinde ortaya çıkacaktır. Her ne kadar doğru bilgiler de olsa, burada sarı belge alanlar veya almak isteyenleri illegal işlem yapıyor gibi göstermek yanlıştır. Belgeyi alan arkadaşlar amatör balıkçılığın sorumluluk bilinciyle bunu talep etmişler ve sahip olmuşlardır. bu bir suç değildir ve alabilen herkes alsın bence. Cüzdanımızda sarı kağıt var diye hergün profesyonel tekne ile av yapıp balık satmıyoruz ya.

selçuk

Aktif Üye
Adı
SELÇUK DİNÇ
Konuya bu şekilde müdahil olmak ortadan havanıda kaldırmakten beter...

Yine extrem örnek olacak ama hırsız yakalandığında ilk söylediği aç olduğundan çaldığıdır ve hırsızlar şimdi acınacak insanlarmıdır? yada hırsız haklıysa malına zarar gelen neden haksız?

Mantık çerçevesinden çıkmamak lazım. Kanunlar ise uyulmak içindir.
Hepimizin arabası var. Buyurun cesareti olan d-100 de 120 ile gitsin. Ben giderim cezası neyse çekerimle bu işler olmaz.
Yok yok ben sana ne yazsam ne bir bahane buluyorsun nasıl olsa:)
senin amacın üzüm yemekmi bağcıyı dövmekmi bir anlaya bilsem

selçuk

Aktif Üye
Adı
SELÇUK DİNÇ
Belki de Soner Bey'in bahsettiği kooperatif üyeliği vs sorunlar 5.yıl sonunda belgeyi vize ettirmek istendiğinde ortaya çıkacaktır. Her ne kadar doğru bilgiler de olsa, burada sarı belge alanlar veya almak isteyenleri illegal işlem yapıyor gibi göstermek yanlıştır. Belgeyi alan arkadaşlar amatör balıkçılığın sorumluluk bilinciyle bunu talep etmişler ve sahip olmuşlardır. bu bir suç değildir ve alabilen herkes alsın bence. Cüzdanımızda sarı kağıt var diye hergün profesyonel tekne ile av yapıp balık satmıyoruz ya.
Ellerine sağlık hemşerim

selçuk

Aktif Üye
Adı
SELÇUK DİNÇ
İşte tam aradığım eleman..:rolleyes:

Selçuk abi yarın gel benim gırgırda işe başla.Sırtı çekecez,kasnağı tutacan..:D

Maaş yok,prim heç yok.Ne tutarsak magala:p

Aha benim gırgır..:D

Tam aradığım iş:D
Ne zaman iş başı yapayım ?

Ümit

Daimi Üye
Adı
Ümit Özdemir
Benim anlayamadığım bu belgeye sahip olanlardan dolayı siz neden bu kadar rahatsızsınız, bizler 1 istavrit tuttuğumuz da sevinen ve onu saldığın dada bir okadar keyif alan kişileriz, amatör ruhumuzdan da hiçbirşey kaybetmedik, kaybetmeyizde, bu belgeyi birçok arkadaşım neden aldığı ile ilgili zaten açıklama yaptılar, siz neden rahatsız oldunuz.

yeknet

Daimi Üye
Adı
Yekta
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Erdal, seni şikayet edeceğim bu botla sen sürdürülebilir avcılığın önünde tehlikesin. :)