Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin Takımla Uzağa Atış Problemi

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
burdan aslında şu sonucu da çıkarabilir miyim okuma competitionun atarı 20-50 gr baktığıma göre atar değerleri yükseldikçe atış erimi mi artar . Doğru mudur?
şöyle de bir fotoyla açıklanmış. jerkbait denilen yem türü bizim kullandığımız gagalı rapalalar, vurdurma yaptığımız rapalalar yani. jerk aksiyonu verilen. tavsiyem sert bir kamış almanız. şu an okuma salina 15-45 290cm ve 8 örgü ip kullanıyorum karşı kıyıya gidecek namussuz :)

which-action-when-003.jpg

Mektupla

Daimi Üye
Merhabalar elimde okuma g force 10-30 gr iki parça spin kamış , shimano ax 2500 makine ve 0.25 trabucco supersoft mono misina var. Elimdeki bu ekipmanla en fazla 15-20 metre mesafeye atıyorum.Sahtelerin gramı 18-20 gram . Ayrıca 20 gr zargana topuyla da atmayı denedim. Uzağa gitmiyor. Sebebi ya da sebepleri ne olabilir? Mesafeyi nasıl artırabilirim?

Son düzenleme:

Mektupla

Daimi Üye
Merhabalar elimde okuma g force 10-30 gr iki parça spin kamış , shimano ax 2500 makine ve 0.25 trabucco supersoft mono misina var. Elimdeki bu ekipmanla en fazla 15-20 metre mesafeye atıyorum.Sahtelerin gramı 18-20 gram . Ayrıca 20 gr zargana topuyla da atmayı denedim. Uzağa gitmiyor. Sebebi ya da sebepleri ne olabilir? Mesafeyi nasıl artırabilirim?

Mektupla

Daimi Üye

Mektupla

Daimi Üye

seckinboz

Yeni Üye
Adı
Seçkin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yeri geliyor 3 saat civari atcet yapiyorum bu sekilde atarsam dayanamam sanirim. Bu kadar zorlamaya gerek kalmadan olmasi lazim. Video ceken arkadas ne kamistan bahsetmis ne agirliktan ne de misinasindan atar atmaz 60 mt civari diyor. Bence iyi atmis biraz :)

Son düzenleme:

Mektupla

Daimi Üye

ColorTR

Aktif Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Probleminizin asıl sebebi kamıştan. spinde ilk aldığım kamış oydu ve 2 ay kullanıp hemen yenisini aldım. çok esnek bir kamış olduğu için atış esnasında uzağa atmanıza engel oluyor. yeni bir kamış öneririm mesela okuma competition 270cm şahanedir başlangıçta. sonra misina yerine ip seçerseniz daha uzağa atmaya başlarsınız ama önceliğiniz kamışı değiştirmek olsun.
Kamış çok esnekse problem yaratır benim hiç aklıma gelmemişti arkadaşlar doğru söylemiş ben zaten esnek kamış hiç sevmediğim için alıp kullanmam :(

Bayramca

Üye
Adı
Bayram SABAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aynı sorun bende de var.
Kamış okuma v system 20 60
Makine lineaeffe red strike 20

Uzağa atamadığım gibi fazla güç uyguladığı miçin diye düşündüğüm kopma da oluyor.

Tekniğe çalışırken bile 3 rapala yedim.

stasyonar

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Spin kamisla antrenman yapmak icin 15gr delikli kursunu atardim surekli. Hâlâ dibime dusurdugum cok olur ama, iyi atışlarım da epey gider. Kamisin esnekligi cok onemli, ziyadesiyle esnek olan kamis gerekli mancinik kuvvetini uygulamiyor. Kirbacin etkisi hafifliyor. Ben de henuz acemiyim ip ile basladim, evet dolastirdigim cok oldu. Ozellikle ruzgara karsi yaptigin atislar ve yukari cok dikilen atislar ipte daha fazla bosluk olusturuyor. Kamisi ters yone cekip ipin gergin oldugunu gormeden toplamamak lazim. Misinanin avantaji formunu koruyor olmasi, ama spin de ipsiz olmaz hani :)