Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

TEKİRDAĞ, Marmara Ereğlisi, YeniÇiftlik, Sultanköy, Silivri Balık Durumu

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abi tulum, kasık çizme işine tehlikeli diyende var düştüğümüz zaman içi su doluyor tehlike yaratabiliyormuş. Sanırım dize kadar falan girip sallamak en mantıklısı bende spin işine hevesliyim bu çizme ya da tulum olayı şart sanırım :/
Tulum kumsal'dan suya girip olta'nı uzağa atmak için güzel.
Tulum'ların belden kayışlı sıkmalı olanları var,
suya girmek yazın problem değilde, kışın dalgada o soğuk su girdimi tulumun içine dondurur adamı, balık için üşütüp hasta olmaya değmez ,önce Sağlık.

ozmenahmet

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özmen
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Owti kardeşim ile pazar günü hava müsaade eder ise Tekirdağ Nato limanına Spin av için gelmeyi düşünüyoruz . Yukarda da @Owti nin dediği gibi bölge ile ilgili bilgiye sahip olanların paylaşmasını rica ediyoruz . 100 km. yol gelicez boş dönmek istemiyoruz , mera nasıl ? yakın zamanda levrek çıkaran varmı ? bilenler bilmeyenlere anlatsın beyler :)

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@Owti kardeşim ile pazar günü hava müsaade eder ise Tekirdağ Nato limanına Spin av için gelmeyi düşünüyoruz . Yukarda da @Owti nin dediği gibi bölge ile ilgili bilgiye sahip olanların paylaşmasını rica ediyoruz . 100 km. yol gelicez boş dönmek istemiyoruz , mera nasıl ? yakın zamanda levrek çıkaran varmı ? bilenler bilmeyenlere anlatsın beyler :)
NATO’dan levrek alamazsınız hocam levrek için gelmeyin bence. Çinekop alan oluyor tek tük yemli takımlarla. Yani 100 km boşuna gelirsiniz bence. Lüfer falan olsa gelinir ama yok. Facebook’ta NATO limanı sayfası var. Çaparici Ahmet in açtığı. Orayı takip edin. O sayfada paylaşılan levreklerin hiç biri NATO’dan alınmamıştır. Gelirseniz mutlaka çizmeyle gelin. Dubalar su dolu.

scorpion26

Daimi Üye
Peki Sultanköy civarında levrek alabileceğimiz mera özelden paylaşabilecek var mı? Özellikle tulumsuz av yapılabilecek bir yer olursa sevinirim. Benim için son birkaç ay artık. Bu kış alamazsam levreği kesin bırakıcam bu spin işini.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Levrek enteresan bir balık. Sığ kıyılara kadar gelip, kırılma noktalarında sendeleyen avlarına hamle yapıyorlar. Kıyıdan kullanılan levrek şemsiyeleri de var malum ve bu tür kıyılarda kullanıyorlar. Shore jig ile dalga arkasına atılabilir kaba havalarda. Kısaca derinlik değil de rüzgar nedeniyle atış zorluğu daha bi etken sanki bence.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Levrek enteresan bir balık. Sığ kıyılara kadar gelip, kırılma noktalarında sendeleyen avlarına hamle yapıyorlar. Kıyıdan kullanılan levrek şemsiyeleri de var malum ve bu tür kıyılarda kullanıyorlar. Shore jig ile dalga arkasına atılabilir kaba havalarda. Kısaca derinlik değil de rüzgar nedeniyle atış zorluğu daha bi etken sanki bence.
İkisi birbiriyle ilgili aslında hocam. Patlak havada dalga o kadar açıkta kırılıyor ki, o mesafeye sahteyi atacak imkan yok. Rüzgar da buna engel. Jig belki gider ama direk dibe batıyor ve bir şeylere takılması çok yüksek ihtimal. Silikon da o havada kırılma noktasının arkasına ermiyor. Ben kaşık tercih ediyorum. Jig'den hafif, sahteden ağır ve aerodinamik olarak daha iyi. Tam suya düşmeye yakın makinayı kapatıp sarmaya başlıyorum ki kaşık hemen yüzmeye başlasın. Tabi levreğe göre fazla hızlı sarmak zorunda kalıyorum ama başka çare yok. Sağolsun ufak tekne sahipleri teknelerini bağlamak için denizin içini öyle kirletmişler ki kumluk zeminde kesinlikle takılmaması gereken kaşıklar bir halata, bir şamandıraya, beton ağırlığa mutlaka denk geliyor. Yani sarımı kesip kaşığı bir salayım, dipten tekrar kaldırayım türü bir aksiyon takılma açısından çok büyük risk. Kamış yukarıda ve hızlı sarım. Şansı düşürüyor tabi ama hiç atış yapamamaktan iyidir.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İkisi birbiriyle ilgili aslında hocam. Patlak havada dalga o kadar açıkta kırılıyor ki, o mesafeye sahteyi atacak imkan yok. Rüzgar da buna engel. Jig belki gider ama direk dibe batıyor ve bir şeylere takılması çok yüksek ihtimal. Silikon da o havada kırılma noktasının arkasına ermiyor. Ben kaşık tercih ediyorum. Jig'den hafif, sahteden ağır ve aerodinamik olarak daha iyi. Tam suya düşmeye yakın makinayı kapatıp sarmaya başlıyorum ki kaşık hemen yüzmeye başlasın. Tabi levreğe göre fazla hızlı sarmak zorunda kalıyorum ama başka çare yok. Sağolsun ufak tekne sahipleri teknelerini bağlamak için denizin içini öyle kirletmişler ki kumluk zeminde kesinlikle takılmaması gereken kaşıklar bir halata, bir şamandıraya, beton ağırlığa mutlaka denk geliyor. Yani sarımı kesip kaşığı bir salayım, dipten tekrar kaldırayım türü bir aksiyon takılma açısından çok büyük risk. Kamış yukarıda ve hızlı sarım. Şansı düşürüyor tabi ama hiç atış yapamamaktan iyidir.
Tabii ben merayı bilmediğim için tamamen kumsalmış gibi kabul edip yorumladım. Zemin yapısı bahsedilen tabloda en önemli etken haline gelir eğer kumluk/çakıllık değilse.

yyildirayy

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bugün klasiss otel ile semizkumlar arasında spinle denemeler yaptım ama tık yok. Zaten mera olabilecek yerde yok gibi

ktnr

Yeni Üye
Merhabalar, aranıza yeni katıldım ben de spin takım kurmayı düşünüyorum kumbağ ve çevresi için önerir misiniz? Yoksa surf takım ile yemli av mı daha mantıklıdır?