Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekne Ile Levrek Sırtısı Nasıl Olmalıdır?

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Rahmetli Asım Can Gündüz bir ara üyemizdi..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Her meranın kendine özgü koşulları vardır.
Bunu ya sorarak ya da bıkmadan deneyerek bulabiliriz.
Sorulara genelde doğru cevap veren olmayacağını varsayarsak geriye bolca deneme yapmak kalıyor.

Deniyoruz derken hep aynı yöntemi, aynı takımı denersek başarı oranımız da düşer.

Samsunlu avcının mera boş, alabildiğine bir sahili tek başına kullanıyor.
Böyle bir sahilde onun yöntemi ile, yukarıdaki videolarda da görülen Tahir Gürhan yöntemi ile balık alınabilir.
Senin mera bu tarz sürütme avına uygun mu?
Uygunsa tamam, değilse bu taktikler işe yaramaz.

Kısa mesafelerde git gel yaparak avlanılır bazı meralarda. Balık o bölgede taşlık bir alanda geziniyordur, büyük bir iskele vardır, koca bir gemi park etmiştir. Bu durumda yola çıkıp hedef bölgeye gelince tekne iyice yavaşlatılır, tüm dikkat teknenin burnuna ve oltaya verilir, hedef bölge içinde balık vurdu vurdu, vurmadıysa sil baştan.
Aynı yoldan geri de dönülebilir eğer karşıdan gelen yoksa..

Belki de sizin meranın taktikleri başka..

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Rahmetli Asım Can Gündüz bir ara üyemizdi..
Ben bir tane Asım Can Gündüz tanıdım.. O da amatör balıkçı çıktı ya..Allah rahmet eylesin çok severdim şarkılarını..

merak edenler için şarkıları..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ben bir tane Asım Can Gündüz tanıdım.. O da amatör balıkçı çıktı ya..Allah rahmet eylesin çok severdim şarkılarını..

merak edenler için şarkıları..
Ben şahsen de tanırdım.
Bir zamanlar yaptığım iş nedeniyle sık sayılacak aralıklarda karşılaşabiliyorduk.
Müziği bilgisayara geçirmek, orada düzenleme gibi işler için gerekli olan yazılım, donanım gibi şeyler.

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Ben şahsen de tanırdım.
Bir zamanlar yaptığım iş nedeniyle sık sayılacak aralıklarda karşılaşabiliyorduk.
Müziği bilgisayara geçirmek, orada düzenleme gibi işler için gerekli olan yazılım, donanım gibi şeyler.
Çok şanslıymışsın üstad.. tanışmak muhabbet etmek isterdim bende.. Işıklar ve notalar içinde yatsın..

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Allah rahmet etsin. Forumlara kimler geldi kimler gitti. Toplasan üç beş lokma balık için ne kalpler kırıldı. Ne ahlar alındı. Sadece egomuz mutlu olsun diye helalleşemeden ayrıldık nice dostlarla. Allah hepsine rahmet etsin.

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Levrekte sırtıda tekneden iki takım indirilir. İkisi de surf kamış tarzı uzun kamş ister. Birine kurşunlu dibe yakın yüzen diğerine kurşunsuz yüzeyden gelen takımlar yapılır. Dönüşlerde ya bir takım hızlıca toplanır yada tekne hızı arttırılır.

Teknenin hızı çok önemlidir. Bazen hızlı ister bazen normal bazen çok yavaş. Bunu 15 er dakikalık aralıklarla denemek gerekir. Karanlıkta sadece çok yavaş gezilir.

Sahteden önce ince misina şarttır. Fc bile olsa ince takım kullanılır.

Sahte olarak silikon daha iyidir. Balık bolsa raglou iyidir. Seyrekse daha oryantel silikonlar kullanılır. Rapala kullanılacaksa küçük rapalalar kullanılır.

Renk olayı sırtının yarısıdır. Sık sık renk değiştirilir. Bir gün pembeye atlayan levrek ertesi gün yeşil yeşil diyip ters köşe yapabilir.

En iyisi çanlıdır. Mezgit gelincik kefal bulabilirsen şansın yüksektir. Canlıda tekne hızı çok yavsştır. Rolanti hızlıysa paraşüt bidon atılır

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Allah rahmet etsin. Forumlara kimler geldi kimler gitti. Toplasan üç beş lokma balık için ne kalpler kırıldı. Ne ahlar alındı. Sadece egomuz mutlu olsun diye helalleşemeden ayrıldık nice dostlarla. Allah hepsine rahmet etsin.
Ben ilk Levreğimi tutsam da tutamasam da.. Hepinize hakkım helaldir.. Sağolun varolun.

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Med/cezirlerde günlük değişim zamanı bizim için 45 dk dır10-20 değil bilgilerinize...