Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trakonya Balığı ve Av Teknikleri

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Arif tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bi tane sarhoş bi abi vardı bu balıktan tutmuştu hemde bütün avucuyla sıka sıka iğneden çıkardı. Tabi dikenler bütün avucuna girince abi elini çekti parmaklar davul gibi oldu nerdeyse mordu vallahi.. Sonra 1 saat ovuşturdu abi hastaneye gidin diyorum yok diyo neyse sonradan geçti 1 saat içinde.. Acaba kanda yüksek doz alkol varsa zehirin etkisi daha mı az oluyor diye merak etmiştim:) Belki de bünyeye göre farkediyor etkisi..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Daimi Üye Gold Üye

Geçtiğimiz senelerde Altınoluk civarında bir yerlerde iskeleden avlanırken bir taneside benim oltama takılmıştı, allahtan yanımda o bölgenin yerlisi bir abim vardı da dokunma diye uyardı beni, yoksa bende avuçluyordum yavrucağızı, her nekadar beni uyarmış olsada sırtındaki dikenler baş parmağıma batmadı sadece değdi, inanılmaz bir karıncalanma ve dirseğe kadar bir sızı hissettim, yaklaşık yarım saat sürdü.

Uluç abi düşünüyorumda bende ogün bugündür hastalanmadım ilginç.
    :confused:

4. sweethome

sweethome Yeni Üye

3 yıl önce marmara ereğlisinde kayalıklardan çapari atarken gelmişti, ne olduğunu bilmiyordum ama dikenleri insanı dikkatli olması için uyarıyor gibi hissettim.. balığa beraber gittiğimiz metin abime gösterip bu nedir? dediğimde sakın elleme üstüne bas çıkar at denize gitsin demişti..
    bilmeyenler için tehlikeli bir balık dikkatli olmak gerek..

5. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Bu yaz,Rapala'nın Max Rap sahtelerine oldukça itibar ettiler.Hatta bir tanesi teknenin yanında 30 cm de yüzen suni yeme gözümüzün önünde saldırdı.Özellikle kumluk meralarda muhakkak yemleri ziyaret ediyorlar.Suni yemlerimizden çift pense ile ancak çıkartabiliyoruz.
    Oldukça korkusuz bir balık.Sanırım kendisi de bunun farkında ki bu kadar rahat olabiliyor.
    İlginç bir not daha:Tuttuğumuz bir kırlangıcın içinden iki tane 7-8 cm boyunda trakonya çıkmıştı.Demekk ki onun da korkacağı türler var.

6. karam

karam Üye

2009 senesinde ben 3 lü dip yapmiştim eriklide bu balığın bilmiyordum sırttan iğneleri olduğunu öyle bi canım yandıiki 30 dakka sürdü ağrisi elimde :( 10 sene öncede izmirde çeşmede iskorpit yakaldim bu sefer arkadaşim osman abi bi yakaladi öyle bi bağirdi anlayamadim ne oldu eli çok kötü şişti ordan bi balıkcı hanimi teyze bi şeyler sürdü de gecdi eli şişme :( şimdi dikkat ediyorum çok karga burunla tutuyorum ve ne baliği bakmadan tanimadan ellemiyorum uyundım işi :D:D

7. fredyss

fredyss Yeni Üye

Geçenlerde sahilde 1 şişe şarap içtiklerini sonradan öğrendiğim vatandaşlarda bu trakonyayı elleriyle tutup çıkarmışlar.. biz oraya vardığımızda " Abey burdaki balıklar çok dikenli ele de fena batiiii" dediler. :)

olabilir alkol etkisiyle zehir nötralize mi oluyor acaba :)

delikurt1907 bunu beğendi.
  8. mctymn

mctymn Aktif Üye

Paylaşım için teşekkürler...

9. erolarman

erolarman Üye

Oltacılık alanındaki en büyük bu foruma yakışan,bilgilendirme ve aydınlatma anlamında; '' Denizlerimizdeki zehirli balıklar '' diye bu başlığın altında ilk sırada ,ana bir başlık açılmalı..deniz balıklarına ilk tıklayan en üstte bunu görmeli..30 liraya makine -kamış alan çok çok amatörler koşuyor sahile.kıyıda sağdan soldan izlerken aman dur eline alma diye koşuyorum,bağırıyorum..herhalde çok dua aldım..sitenin bir sosyal aydınlatıcı ve bilgilendirici profili olmalı.. ben daha hedef balık olarak trakonya avına gideni duymadım.yakalanınca yiyeni biliyorumda başlık bile enteresan,,trakonya av teknikleri :))
    ishak abi tecrübene saygım sonsuz,iyi niyetle yazmışsın ama bir güncelleme lazım yanlış anlama.. kırmak istemem seni.levrek tiyolarını dön dolaş okuyorum.saygılar..

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Erol, sanırım sitenin veri tabanında Türkçe karakter sorunu var.Yazılanları çok zor okuyorum.Resmen yorum yaparak çözmeye çalışıyorum.

Yukarıdaki mesajında tam ne demek istediğini anlamadım.Eğer konu TRAGONYA ise zaten onunla ilgili bir paylaşım yapmıştım.

https://www.baliksevdam.com/forum/tragonya-denilen-zehirli-balik-373.html

Sayfayı Paylaş