Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşilyurt-Yeşilköy Balık Avlama ( Son Durumlar )

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında knngs tarafından paylaşıldı.

1. TalhaManav

TalhaManav Üye

Biz sabah erken başladık ava 13.00 gibi bıraktık. Bıraktığımızda devam ediyordu.

cemalettin ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cemalettin

cemalettin Aktif Üye

yeşilköy, fenerin altına gittiğimde saat 15 sıralarıydı, sarı 9 no iğne yeşilsim, herkes boş çekerken 2 şerli olsada alıyordum, beyaz iğneli yeşilsim ve siyah iğnelisiyle hep boş çektim nerdeyse. akşama doğru herkes 8-10 lu çekmaya başladı.

TrAcHuRuS ve stratejist bunu beğendi.
  4. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Geçen gün ailecek akşam hava alalım diye gittik Yeşilköy sahile.
    Oltada götürdüm istavrit yakalarız üç beş diye. Neyse piknik örtünümüzü serdik çayımızı içtik. Hadi bana eyvallah dedim gittim kayalıklara.

Açtım oltamı başladım atmaya. Kıyıdan bir tekne çıktı. Kardeşim olta attık açıktan alamaz mısın biraz ! Der gibi el kol işaretlerine. El kol işaretleri ile karşılık aldım. Haliyle ipim dolandı tekneye. Çantam uzakta. Tekne durmuyor hala gidiyor. Mecbur açtım makineyi ip gidiyor arkasından bağırıyorum arkadaşa. Çantaya ulaşıp bıçağı alıp ipi kesene kdr makinede ip kalmadı nerdeyse. Vatandan ipi kesince durdu sağolsun.

Demem o ki tekne süren arkadaşlar. Kıyıda olta adamlar varken o kadar kıyıdan gitmenin anlamı efelik midir ? Kaptanlık mıdır ? Beyefendilik midir ? Nedir yani ?

Ben o tekne sürücüsüne saygılarımı iletiyorum en içten dileklerimle. Umarım birileri bunu okur ve daha dikkatli giderler.

5. tamam

tamam Aktif Üye

Kardeşim o tekneci seni tek görmüş sanırım başka olta atan olsaydı o kadar yakından geçmeye cesaret edemezdi.

Kubilay Yalçın bunu beğendi.
  6. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Kalabalıktı cumartesi günüydü.
    Cesaret ile pek alakası olduğunu sanmıyorum aslında. Cahil cesareti'' belki olabilir.

tamam bunu beğendi.
  7. uygar008

uygar008 Aktif Üye

Tüm arkadaşlara merhaba demek istiyorum,
    bu sevda daha önce her sene tatile gittiği memleketim Arhavi de dere balıkçılığı ile başladı( profosyonel ) ancak malum derelerde balık azaldı ve bu yıl ilk kez denizde haziran ortalarında tatil süresince Arhavi kıyıcık sahilinde karagöz yakaladık 5 gün boyunca ancak 1adet karagöz tuttuk belkide denizde
    acemi olmamız ve tecrübesiz olmamızdan kaynaklanmıştır.derede bir numara benim :) ama deniz bilgim yok bu nedenle şirinevler de olmam bu şifayı da bu yıl kapmam nedeniyle :) son 10 gündür forumlardaki yazıları okumuş olmam ve güzel bir arkadaşlık ortamı gördüğümden artık bir deniz sevdalısı olarak ta forumlarınızdanda bilgi ve tecrübe kazanmak istiyorum bu vesile ile herkesi saygıyla selamlıyorum.
    şu an herhangi bir olta takımım yok memleket den getirmedim buradan yavaş yavaş başlayacağız nasipse özellikle yeşilköy civarinda avlanmayı düşünüyorum.istanbul un stres ve sıkıntısını buradaki sıcak dostluklarla ve arkadaşlıklarla aşmayı isterim.

coner bunu beğendi.
  8. cemalettin

cemalettin Aktif Üye

hoşgeldin uygar kardeşim, 3.defa yeşilköy fenerin altına istavrit avlamak için gittim, ilk gidişimde 500tl fiyat aralığındaki HI karbon kamış kayalıklara teması sonucu göze pis görünen çizikler oluştu, 4o tl ye 3.60 kıytırık sayılabilecek kamış aldım çizilsede sorun değil. rüzgardan dolayı ip kullanımı sıkıntı oldu bende, 0.25 mono misina taktım. ama ucuz kamışla balık hissi yok odungibi, akşamüstü oralar çok kalabalık oluyor, hava kararınca istavritçiler, tek tük olan yemli balıkçılara bırakıp evlerine dönüyolar, ben hiç geceye kalmadım.

9. tamam

tamam Aktif Üye

Uygar bey aramıza hoşgeldiniz.Bizde bir zamanlar acemiydik sorsan hala ustamısın hayır her balıkçıda acemilik kalır çünkü balık avı bam başka bir dünyadır.Bende bahçelievler Kocasinanda ikamet ediyorum elimden geldiğince sana yardımcı olurum.Özelden yazarsan tel numaramıda veririm.

10. uygar008

uygar008 Aktif Üye

ilginize teşekkür ederim doğma büyüme dere balığı sevdam vardı bilindiği üzere derelerde hes ve taşocağı nedenleriyle balık azaldı artık hem istanbulda olmam hemde balık sevdam nedeniyle bura dada taclandırmak istedim.derelerde her gidişimde 30 a yakın balık tutardık ancak bu yıl sadece 10 günde 7 adet toplamda tutabildim bu tutkuyu denizde de tattım bu sene inşallah kısmet diyorum.

coner ve tamam bunu beğendi.
  11. uygar008

uygar008 Aktif Üye

bahsetmiş olduğum u.jpg ilk deniz tecrübem

tamam ve coner bunu beğendi.