Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arkadaş tekne almadan önce lütfen bana bizzat danışın

oguzsen

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Teknemizi sonunda aldık, 20 hp honda + 4,50 yerliyurt
ufak tefek ama işimizi görecek :)
umarım bundan sonra güzel raporlar ile beraber oluruz...

Ekli dosyayı görüntüle 114283
Hayırlı olsun iyi deneyimlerle kullanmanı dilerim güzel bir takım oluşturmuşsun :)
Öneri : İmkanlar dahilinde krom vardevela yaptırabilirsen bu tekneyi çok çekici ve yakışıklı yapacaktır :)

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hayırlı olsun iyi deneyimlerle kullanmanı dilerim güzel bir takım oluşturmuşsun :)
Öneri : İmkanlar dahilinde krom vardevela yaptırabilirsen bu tekneyi çok çekici ve yakışıklı yapacaktır :)
Çok teşekkür ederim eksik olmayın , evet vardevela çok hoş duruyor ama önceliğimiz balık yakalamak olunca onları pek tercih etmiyoruz, elimize ayağımıza dolanır o fazlalıklar :)
gezi amaçlı olsaydı kesin olucaktı,

spearo

Yeni Üye
50.000 TL bütçeyle gezi amaçlı 20 HP - 4 kişinin rahatlıkla koylara ulaşabileceği ve dengesi düzgün model önerebilir misiniz?

CPH2043 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

brhmdyd

Yeni Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba. Safter 480 20 bg suziki motor başlangıç için nasıl sizce?
Bir de bu tekneyi kullananlar bilgi verirse sevinirim. Dengeli bir tekne mi?
Ayrıca Balıkesirde tekne alacağım baktırabileceğim bir usta önerebilirmisiniz. Tekneden anlayan.

KEFALKIRAN

Üye
cortina 480 pilothouse tekne+60hp mercury hakkında yorumlarınızı okumayı isterim. şu an aklımdaki 3 tekneden birisi. kısmet olur mu bilemem tabii de ben çok beğeniyorum.

caylaka

Yeni Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Pozitif
cortina 480 pilothouse tekne+60hp mercury hakkında yorumlarınızı okumayı isterim. şu an aklımdaki 3 tekneden birisi. kısmet olur mu bilemem tabii de ben çok beğeniyorum.
Cortina 480 benim de çok beğendiğim bir tekne. Lehine veya aleyhine bir yorum ben de bulamadım. Yurtdışı incelemelerde olumsuz bir şey pek yok. 60 hp ile de uyumlu olacaktır. Sizin diğer ikisi hangileri?

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KEFALKIRAN

Üye
Cortina 480 benim de çok beğendiğim bir tekne. Lehine veya aleyhine bir yorum ben de bulamadım. Yurtdışı incelemelerde olumsuz bir şey pek yok. 60 hp ile de uyumlu olacaktır. Sizin diğer ikisi hangileri?

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler. benim takibe aldığım diğer iki tekne:

seçkin 500
Zeus Erc 495

genellikle piyasada çok ön plana çıkmayan ama benim çok beğendiğim tekneler.

caylaka

Yeni Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Pozitif
teşekkürler. benim takibe aldığım diğer iki tekne:

seçkin 500
Zeus Erc 495

genellikle piyasada çok ön plana çıkmayan ama benim çok beğendiğim tekneler.
Güzel bir liste. 5 metre civarı, kabinli, 50/60 hp tekneleri aşağıda özetledim. Fiyatlar internetten bulabildiğim fiyatlar ve tabii ki donanımlarına göre falan daha detaylı karşılaştırmak lazım.

Seçkin 500 enli ve biraz daha ağır bir tekne dolayısıyla bu klasmanda mukayese etmek zor. Fiyatını bulamadım. 50/60 HP yeterli mi pekbilgi yok ama ağırlığı dolayısıylazor gözüküyor.

Cortina ve zeus hemözellikleri hem de fiyatları birbirine yakın ancak yüksek. Daha üst segmentte yer alan teknelere yaklaşıyor fiyatları. Avantajları 50/60 hp ile üst segmentteki SAfter 630C benzeri tekneleregöre daha iyi performans sergileyeceklerdir. Ancak sanıyorum talep görmemelerinin asıl nedeni bu teknelerin fiyatları ile daha büyük daha geniş tekneler alınabilecek olması. Tabii ki standart ve opsiyonel donanımlara bakmak lazım ancak kabaca durum böyle gözüküyor.

Listedeki safter 500 daha küçük bir tekne. Hem eni daha küçük. hem kabini. Ancak görece uygun fiyatı, kalitesi , ikinci el piyasası ve marka bilinirliliği dolayısıyla tercih ediliyor.

Marine Boat Samba listedeki en uygun tercih gibi gözüküyor. Bu yüzdende gördüğüm duyduğum kadarıyla satışları fena değil sanırım.

Özet olarak Cortina yı çok beğensem de sanıyorum alma aşamasında bütçem varsa biraz daha büyüğüne yönlenirdim. Bütçem tam limitteyse Safter 500 alıp kalan parayı bir sonraki daha büyük teknem için bekletirdim.

a.jpg

Son düzenleme:

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
4,95Viyaboatı da listeye ekleyin ege ve akdenizin dalgalı havalarında kendini ispat etmiş teknedir