Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arkadaş tekne almadan önce lütfen bana bizzat danışın

momentmc

Üye
Adı
Gokhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
50.000 civarı diyebiliriz bütçe için.

Alttaki tekne makul gözüküyor ama denizde test etmek lazım, çok fazla yorum yok

MARİNBOAT 4.95 SAMBA DELUXE+MERCURY 30 HP MOTOR-ÜCRETSİZ NAKLİYE - Türkiye'nin ücretsiz ilan sitesi sahibinden.com'da - 653191242
50k TL kamaralı bir tekne için yeterli olmayacaktır. Belirttiğiniz tekneyi bence iyice araştırın, bu ve benzer bütçedeki tekneler görünürde kamaralı gibi olmasına rağmen aslında içine olta, can yeleklerinizi koymaktan öteye geçemeyecektir. Yani kısacası içerisinde uyuyamazsınız. Ben bu marka özelinde herhangi bir yorumda bulunmak istemiyorum. Sayfayı geriye doğru okursanız veya forumda arama yaparsanız yorumlarını görebilirsiniz.

Bütçenizi arttırmanız durumunda "kamaralı" diyebileceğimiz ve minimum 4-5 gün konaklamanızı sağlayabilecek bir tekne önerisi istiyorsanız Neta Fisher (eski ismi rota) teknelerine bakmanız olacaktır. İkinci elleri piyasada bolca mevcut, satarken de sorun yaşatmayacak bir teknedir. Bu tarz teknelerin konforu iyidir ancak hız konusunda (deplasman tipi olması sebebi ile) çok bir şey beklemeyin. Maks. sürat 8-10 knot olacaktır. İdeal seyir hızı da 6-7 knottır. Genellikle yanmar içten takma motor kullanılır ama önerim dıştan takma 50 HP bir Honda - Yamaha olacaktır. Havuzluk dediğimiz alanda büyük bir yer artısı sağlar.

Bütçeyi arttırabilirim, evladiyelik bir şey istiyorum derseniz Nauta 6.80 modeline bakmanızı öneririm. Bence Neta'dan bayrağı devralacak bir tekne üretiyorlar. Özellikle bu yıl oldukça fazla satıldı. Genel olarak kullanıcıların yorumları işçilik ve malzeme kalitesinin oldukça yüksek olduğu..

50k TL bütçeyi aşamam derseniz kamarasız, 5-5,50 ebatlarında teknelere bakmanızı öneririm.

BAŞARAN

Aktif Üye

Agabey

Yeni Üye
Adı
Alper T
Kan Grubu
B Rh Pozitif
70-90k TL için Neta Fisher öneririm. Diğer bakacağınız ürünler kamaralı olsa bile aslında "kamaralı" olmayacaktır.
Neta fisher yada Rota fisher 6.60 benimde cok hosuma gidiyor. Onu almak cok isterim fakat ben tekneyi suda birakmak istemiyorum.
Kullanirken römorktan indirip aksama yine karaya cikaracagim.

momentmc

Üye
Adı
Gokhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Neta fisher yada Rota fisher 6.60 benimde cok hosuma gidiyor. Onu almak cok isterim fakat ben tekneyi suda birakmak istemiyorum.
Kullanirken römorktan indirip aksama yine karaya cikaracagim.
O ebatlar için üretilmiş özel römorklar var. Yani römorkla atılıp, çekilebilir. Ama bu ebattaki bir tekneyi her gün atıp, çekmek mantıklı değil. Teoride evet ama pratikte 3. defa atıp, çektikten sonra bununla uğraşamam diyeceksiniz. Bu yüzden yaşadığınız yerin limanından yer ayarlamanız en mantıklısı.

BALIKCI19851985

Aktif Üye
Merhaba Değerli Dostlar,

Aşağıdaki linkte bulunan ilan sahibiyle konuştum ,

2.Sahibi,
2018 Nisan ayında tekneyi almış,
2019 Temmuz ayında 1.500 TL ye motor ve tekne bakımını yaptırmış,
Minderler yeni,
Tekne ve Motor 2015 model,
Motor 4 zamanlı 10 litre benzinle adalara 2 defa gidip geldiğini,
Maltepe Dragosta bağlı,
Trim, Elektrikli sintine falan hepsi v

Sonuç olarak fiyatı uygun geldi, değerli görüşleriniz çok önemlidir.Açıkcası alma niyetim var, ama yinede danışmaj istedim.

2015 model direksiyonlu 20 bg Mercury - Türkiye'nin ücretsiz ilan sitesi sahibinden.com'da - 743303756

Teşekkürler