Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat
  1. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Balığın cinsi, adı lüfer ama biz her boyuna bir isim takıp kılıf uydurmuşuz alayını tutuyoruz işte.
    Bacak kadar büyüyebilen bir balığı 10 santim yavru iken tutmak, satmak, kovaya atmak nedir ya...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ya gonul vicdan meselesi ayri bu ve daha bircok baligi hobi amacli adamlarin tuttugu 5 cm lik binlerce balik zarar vermez zaten uyulmayan 20 cm kurali birde esneme payi var 18 dusurulur birde buna goz yumanlarda oldugu surece bu baliklar tukenmeye mahkum.bu baligi ancak av boyunu arttirarak siki denetimle trol avi engellenerek onune gecilebilir yoksa siz biz bu hobiye gonul verenler zaten ufak boyutlari saliyoruz ki salmayanada bisey demem oltayla acemi bir hobicinin hevesini kirmak istememek icin sayet kendimden biliyorum benim esimde gecenlerde mirmir aldi ufak bisey sal dedim uzuldu zorla 1 tane tutmus ki zamanla herkes alistikca ufaklari saliyor;) bu insanlari uzmeyin bunun onlemi buyuk oynsysnlara mudahaleden geçiyor

4. SpinnerX

SpinnerX Yeni Üye

D. Yaprağı, çinekop, sarıkanat isimleri lüfer'in yavruluk dönemlerine verilmiş isimler. Bu durumda elbette ortalama 20-25 cm altındakiler yasaklanmalı.

Önceki mesajlarda yazılmış; d.yaprağı, çinekop, sarıkanat, kofana vs diye balıklar adlında yok diye... Çinekop, sarıkanat isimleri altında resmen yavru balıkların avlanması meşru kılınıyor. İnsanlar tutulan balıktan et çıkar mı çıkmaz mı ona bakıyor. Yazık...

5. bkirgic

bkirgic Aktif Üye

katılıyorum size ...

SpinnerX bunu beğendi.
  6. süheyl

süheyl Aktif Üye

Bizdeki durum aşağıdaki gibi
    Ekran Alıntısı.PNG

SpinnerX ve Cihan31 bunu beğendi.
  7. SpinnerX

SpinnerX Yeni Üye

O tablonun bir resmiyeti yok. Belli ki Lüfer'i bitirmek isteyen biri kafasına göre tablo hazırlamış. Yani düşünsenize Kaba Çinekop nedir ya? Adamlar üşenmeyip balığın her santimetresine isim verecekler neredeyse...

8. süheyl

süheyl Aktif Üye

200 gram altı lüfer bizde çıkmıyor 200 gıramın üstünde..200 gramın altında tezgahta olanlar bizim buralarda yakalanmıyor..

SpinnerX bunu beğendi.
  9. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Bu listeyi sevdim geçen gün 30 gram farkla kofana tutmuşum o zaman :D

süheyl ve SpinnerX bunu beğendi.