Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat
  1. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Anında çıkarıp geri atarsan 1 saniye sonra göremiyorsun bile. Ölmemesi için yapılması gereken tek şey havaya atmamak. O zaman martılar kapıyor, fena alışmışlar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Evet oralarda çapari den balık kapmaya çalışan martıları bile gördüm ;) mesken tutmuşlar oraları

4. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

1380 saylı su ürünleri yasasına göre avlanması gereken minimum boy Lüfer için 20 santimetredir...Bu oran gırgırlar, troller, ve dip ağları için avlanan ticari balıkçılar için geçerlidir...Buna rağmen balık hallerinde ve balık pazarlarında Çinakop aynen satılıyor...
    Sen, yakaladıklarını ticari olarak satmayacağına göre, maksimum 5 tane çinakop yakalayabilirsin....Bir sıkıntı yoktur....Haydi rast gelsin....

5. sabora

sabora Daimi Üye

Maksimum 5 tane değil 5 kg. Nuri abi. 3/2 no.lı sirkülere göre.

(4) Kg cinsinden limit verilen türlerde, avlanılan tür tek veya karışık olsun 5 kg’ı geçemez. Kg cinsinden sınırlama getirilen türlerde, tek bireyin 5 kg’ı geçmesi halinde, bu birey yasal limitler dâhilinde kabul edilir. Avlanan balıklardan en büyüğünün hariç tutulduğu durumda, geri kalan balıkların toplam ağırlığının 4 kg’ı geçmemesi halinde, avlanan balıklar günlük limit dâhiline kabul edilir.

6. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Saol abi bilgiler için teşekkürler

7. serkan35

serkan35 Yeni Üye

Belli bir yaşa ve tecrübeye sahip abilerimizin nasıl hala bu tür hatalara düştüğünü anlayamıyorum.

Çinekop, sarıkanat, kofana, sırtıkara diye bir balık türü yoktur. Lüfer (pomatomus saltatrix) vardır.

Büyüğü, küçüğü, ortancası.. her ne boyutta ise bu boyut balığın türünü değiştirmez. Aynı şekilde, yerel dillerde/şivelerde farklı şekilde adlandırılsa da, bu da balığın türünü değiştirmez.

SpinnerX bunu beğendi.
  8. callpatriot

callpatriot Üye

Karaköydeki balıkçıları geçtim , Geçen Kipa Markete gittim ''Çinekop'' etiketi ile 10-15 cm'lik balıkları çatır çatır satıyorlar. Bunlar ulusal market yani...Nasıl bir denetim mekanizması var anlamadım ki?

9. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Serkan; sen bu işi iyi biliyorsun anlaşılan...biraz anlatırsan bilgilenmiş oluruz...
    Peki defne yaprağını nerede kullanıyorlar acaba diyorum...Herhalde buğulamada....

10. Lüferman

Lüferman Aktif Üye

limit.PNG
    Lüfer limiti maalesef 18cm ye düştü

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Maalesef öyle. Gerçek lüferi parası olan yiyecek restaurantlarda. Bu sene herhalde balıkçıda tanesi 30-35 liradan aşağı düşmez. Kalkan balığı gibi olacak lüferde. Restaurant balığı.

Sayfayı Paylaş