Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Klipsli Fırdöndü Gerekli Mi?

Ata Arık

Yeni Üye
Adı
Ata
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben spin ile levrek avlamaya çalışıyorum ve ip misinanın ucuna snap bağlayarak kolay değişimi sağlamaya çalışıyorum ancak gördüğüm kadarıyla snape fırdöndü bağlayan insanlar da var. Bağlamam gerekir mi? Maket balık da silikon da kullanıyorum.

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
Snap yeterli hocam. Ben silikon, kaşık ve sahtelerde hem klips( snap)ve hem de fırdöndülü klips( snap swivel) kullanıyorum. Olumsuz bir durum görmedim. İp veya misina gam yapmasın diye fırdöndülü klips genellikle döner kaşıklarda( mepps) kullanılıyor.

Ata Arık

Yeni Üye
Adı
Ata
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Snap yeterli hocam. Ben silikon, kaşık ve sahtelerde hem klips( snap)ve hem de fırdöndülü klips( snap swivel) kullanıyorum. Olumsuz bir durum görmedim. İp veya misina gam yapmasın diye fırdöndülü klips genellikle döner kaşıklarda( mepps) kullanılıyor.
O zaman sadece klipsle devam ediyorum hocam sağolun.

hamdialev

Daimi Üye
Adı
Hamdi ALEV
Kan Grubu
O Rh Negatif
Mantık şu, eğer sahteniz dönen bir sahte ise firdöndülü kullanmak gerekir. Maket sahteler gibi dönmüyorsa sadece klips yeterlidir.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Eger levrek pesindeyseniz kesinlikle firdondu olmaz, sadece klips kullanin.. hem silikonda, hem sahtede.. cok buyuk olmasin, savage gear’in small boyu isinizi gorecektir..