Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF (Light Rock Fishing) disiplini ile yapılan av raporları

ksenophanes

Aktif Üye
İstanbul'da kendo baby jig, majorcraft jigpara, fujin ve envai çeşit jigle skorum yok. Bu jiglerle balık alanlar verdiği aksiyonlar ile ilgili ipucu veya yardımda bulunabilir mi acaba ? youtube da gördüğüm hemen hemen bütün aksiyonları denedim olmuyor malesef.

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
İstanbul'da kendo baby jig, majorcraft jigpara, fujin ve envai çeşit jigle skorum yok. Bu jiglerle balık alanlar verdiği aksiyonlar ile ilgili ipucu veya yardımda bulunabilir mi acaba ? youtube da gördüğüm hemen hemen bütün aksiyonları denedim olmuyor malesef.
Aynı şekilde, elimde o kadar micro jig olmasına rağmen bir tane balık alamadım. :(
Sırf bu yüzden satışa çıkartacağım jigleri :koptum:

ksenophanes

Aktif Üye
Aynı şekilde, elimde o kadar micro jig olmasına rağmen bir tane balık alamadım. :(
Sen iyisin ustam en azından satmayı düşünmüşsün ben bilakis elimdekilerle balık alamayınca alanların fotoğraflarını görüp hırs yaparak ilgili jig'i alıyorum ama sonuç belli işte :acpsnr:

ktg666

Aktif Üye
Adı
KEREM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
gece majorcraft jigpara all glow ile kamışı dik tutup dikine 3 vuruş yapıp sarıyorum, balık var ise 1 saatte hatrı sayılır istavrit alıyorum.
hatta istavrit için hiç silikon kullanmıyorum. tabi bu durum bölge saat ve mevsime göre değişiyor.balığın seyrek olduğu dönemler silikon daha garanti bir çözüm.

ksenophanes

Aktif Üye
gece majorcraft jigpara all glow ile kamışı dik tutup dikine 3 vuruş yapıp sarıyorum, balık var ise 1 saatte hatrı sayılır istavrit alıyorum.
hatta istavrit için hiç silikon kullanmıyorum. tabi bu durum bölge saat ve mevsime göre değişiyor.balığın seyrek olduğu dönemler silikon daha garanti bir çözüm.
Vuruşları sert hareketlerle mi yoksa nispeten daha mı yumuşak yapıyorsunuz ? Aynı jigin 7 gr olanından bende de vardı değişik bir aksiyon deneyim derken aksiyonun kralını yapıp dibe taktım :agla:

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben dün 11 tane jigi sattım bu yüzden, elimde 40 tane daha var gerçi ama bu gidişle onlar da satışa çıkar yakında :)
Marmara'da tuttuğumuz balık istavrit, onu da isome ile alıyoruz zaten. Senede 2 kere Çanakkale'ye gidip jigle balık tutacağım diye 50 tane jig biriktirmişim :)

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Ben dün 11 tane jigi sattım bu yüzden, elimde 40 tane daha var gerçi ama bu gidişle onlar da satışa çıkar yakında :)
Marmara'da tuttuğumuz balık istavrit, onu da isome ile alıyoruz zaten. Senede 2 kere Çanakkale'ye gidip jigle balık tutacağım diye 50 tane jig biriktirmişim :)
:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:
:harika:

Küçük Haryu ya bile istavrit atladı komple iğneye saldırmış.( aslında şaşırmış :kptmya: )
Jiglerde vuruş dahi alamadım
1 tane numunelik barıkırım diye düşünüyorum
gerisi işine yarayacak birine gitsin hiç olmazsa

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
@umitdulger Lrf kamış için çanta kutu bazuka benzeri birşey bakıyorum
Aşağıdaki ürün çok hoşuma gitti ama piyasada yok
Sağlam gibi gözüküyor
Alternatif önerebilirmisin

ksenophanes

Aktif Üye

Aynı durumdayım jigle bir kere 8-9 tane gümüş aldım o da erdek'in bir köyünde bunun dışında istanbul'da hep fiyasko senenin 5-10 günü erdek'de tutarız diye biriktiriyoruz resmen. Yine ne varsa silikonda var facebook gruplarında "efsane istavrit avcısı, mırmır katili" gibi etiketleri görüp yine gaza gelmem inşallah :(