Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Saroz Körfezi Erikli, Yayla, Mecidiye, Sazlıdere, Güneyli, Kemikli Balık Son Durumlar

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhabalar ; 29 temmuz da 3 günlük kemikli tarafına kaçamak yapmayı planlıyoruz malum İstanbul'da hareket yok kemikli ile ilgili malümatı olan varmıdır acaba spin + yemli yapmayı düşünüyorum
bu dönemde pek balık yapmaz, ama kısmet işi tabii ne çıkacağı ne denk geleceği belli olmaz. akıntı durumuna göre 40-120 gram arası jigler kullanabilirsiniz. ipiniz sağlam olsun bazen sürpriz balıklar çıkabiliyor. keyfiniz ve şansınız bol olsun.

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
bu dönemde pek balık yapmaz, ama kısmet işi tabii ne çıkacağı ne denk geleceği belli olmaz. akıntı durumuna göre 40-120 gram arası jigler kullanabilirsiniz. ipiniz sağlam olsun bazen sürpriz balıklar çıkabiliyor. keyfiniz ve şansınız bol olsun.
İlk hedef deniz ikinci hedef balık ya nasip diyeceğiz bende bu şans varken o sürpriz balık gelir en ince en zayıf makinanın olduğu sete biner :)

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar ; 29 temmuz da 3 günlük kemikli tarafına kaçamak yapmayı planlıyoruz malum İstanbul'da hareket yok kemikli ile ilgili malümatı olan varmıdır acaba spin + yemli yapmayı düşünüyorum
Rüzgara bakmanızı tavsiye ederim. Sakinse derin yerinden shore jig deneyebilirsiniz. Patlaksa spin. Bir gün spin takımlarla levreğe gitmiştik. Arkadaş derin kısımdan jig denemesinde ilk atışta epey kuvvetli bir torik veya orkinos bindirmişti oltaya. Malesef kalama sesi ve giden sahte kaldı sadece hafızalarımızda. O takımla almak mümkün değildi. Sürprizler olabiliyor. Rastgelsin.

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Rüzgara bakmanızı tavsiye ederim. Sakinse derin yerinden shore jig deneyebilirsiniz. Patlaksa spin. Bir gün spin takımlarla levreğe gitmiştik. Arkadaş derin kısımdan jig denemesinde ilk atışta epey kuvvetli bir torik veya orkinos bindirmişti oltaya. Malesef kalama sesi ve giden sahte kaldı sadece hafızalarımızda. O takımla almak mümkün değildi. Sürprizler olabiliyor. Rastgelsin.
Tarih beni düşündürüyor bu tarihte jig denemek aklımda yoktu hangi tarihler de yaşadınız bu olayı eğer bu tarihlere yakınsa yemli için düşündüğüm takımın bir tanesini ağır jig e çevireyim 0.28 üstü ip sarayım :)

ihsank

Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,
kısmetse önümüzdeki günlerde Erikli tarafına gitmeyi planlıyorum. o tarafa ilk defa gideceğim genel olarak çıkan balık veya av disiplini hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevnirim.

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar sevgili dostlar,
Haftasonu lodosu fırsat bilerek sarosa doğru bir yolculuk yaptım. Hava müthiş sertti sahte yüzdürebilmek ancak belli noktalardan mümkün oldu. Hedefimde lüfer ve levrek vardı. Sabah 7 de başlayan ve gün sonu 15200 adımla bitirdiğim avla bir tek zargana harici hiç birşey yoktu malesef. Toplamda 10 mera gezdim. Yerel balıkcı arkadaslarla görüştüm malesef daha levrekler yok oralarda. Lüfer ancak yemli alınıyor. Spinle çalışan dahi yok. Bir kaç youtuber arkadasla da görüştüm onlarda boş dönüyorlar. Havaların biraz daha soğumasını beklemek lazım. Kalın sağlıcakla.

Pantolon

Yeni Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar. Enez ve çevresi bu sezonda ne durumdadır? Haftasonu at-çek yapmaya değer mi dersiniz?

Owti

Aktif Üye
Adı
emre özmeriç
Kan Grubu
B Rh Negatif
Okulların tatil olmasıyla beraber senelik iznimin 1 haftasını saroz da geçirme fırsatı buldum :) ama ben gelmeden önce lodoslar bittiği için çok mera gezdim çok yol yaptım çoğu zaman boş döndüm ama yinede ufakta olsa av yaptım.

oltası suda olan herkese rastgelsin :)
IMG_5930.JPG
95070491-ec5a-4e75-883e-dbf681dda4f7.jpg
IMG_5952.JPG