Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zargana en lezzetli nasıl pişirilir?

aconitum26

Yeni Üye
Adı
Hakan ARSLAN
Zargana yı tavadamı yoksa fırındamı pişirmeli yoksam ateşin üstünde mi? pişirirken neler yapmalı damak tadı ve tecrübesi bol olan ustalardan tavsiyeler bekliyorum.Sevgi ve saygılarımla...

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
Zargana buğulama veya tavada kızartma olur. Bundan başka yapılışları pek yavandır. Avcı olmasına rağmen eti çok yağsızdır.

aconitum26

Yeni Üye
Adı
Hakan ARSLAN
peki o acımsı tadı nasıl yok ederiz üstad ?

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Acı değil Hakan,avcı demiş önder .:)

Ben genelde tavada bol yağda, az pişmiş severim zarganayı, hatta en sevdiğim lezzetlerdendir, fosfor oranı yüksek bir balıktır. Çocuk varsa yedirmeyi ihmal etme Hakan;) Afiyet olsun.

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
evet avcı yazmak istemiştim özür dilerim.

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Zargana hele iri zargana harika ızgara olur eylul ekim ayında yakalananlar yaglı oldugu için o dönem ızgarasını tavsiye ederim.Pek çok kişinin özellikle hanımları sevmediği , ön yargı kurbanı bir lezzettir zargana, çoğunluk yılana benziyor der , yemez bir kısım kişilerse eti yeşil bune der yemez.Yemek kitaplarında bile çok az bahsedilir ondan,üstsu balığıdır dip balıkları kadar cıva barındırmaz, etinirenginden dolayı uydurmamıdır yoksa gercekmidirbilmem fosfor deposu derler. Benim için yakalaması da yemesi de lezzeti de doyumsuz bir balıktır.Özkan zarganayı daha iyi anlatır aslında :)

caberia

Daimi Üye
Adı
Mustafa ÖZCAN
tavaya atıldığında ortaya çıkan yeşil renginden dolayı çoğu kadının aldığı balıkçının başında paraladığını bilirim --bayat balık satmışın hiç yakışıyomu esnaf adamsın ! çemkirmelerine :)

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Zarganayı uzun oltada Lüfere sunmak bence en iyisi, evde bir kere denedim dahada denemem :) Tutanada saygım sonsuz, yiyenede....

beetl38

Üye
Adı
Murat YAVUZ
Zargana tavada çok güzel olur. Annem kılçıklarını ayıklar bir hamsi boyunda keser kesilenleri tek tek ya da birbirine yapıştırarak tepsiye yaymış olduğu un a batırır. VE ÇOK LEZZETLİ OLUYOR. HELE ENEZ' İN ZARGANALARI...:)

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
küçükler tava irisi ızgara ;)