Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Dikili'de Spin Avı Yapanlar...

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Pellegra45 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Dikili liman icinde gunduz bile levrek gordum. Ama ivir zivir baliklar cok fazla silikonlar dibe inmeden tecavuze ugruyor

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Altinova dun ugradim salihleraltindan daha verimli gozuktu.

4. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Aktif Üye

Altınova'ya Manisa'dan kalkıp geliyorlar uzak yoldan geleni çok.Lodoslu dalgalı havaları kolluyorlar.O tarafta dalgayı lodos yapıyor.Çay ağzı ve göl ağzı var.Verimli bir yer.Bizim orada sigorta sitesinde yazlığımız olduğu için yaklaşık 17 yıldır oraları ve meralarını tanıyorum.Amatör balıkçılığa Altınova da adım attım.Ayrıca son yıllarda yapılan mendirekler de verimin artmasına yardımcı oldu.

KadZe bunu beğendi.
  5. KadZe

KadZe Yeni Üye

Kurban bayramı tatilinde Dikili'de olacağım. Dikili'de ilk kez kıyıdan avlanmayı deneyeceğim.Bildiğim bir mera yok ama okuduklarım kadarıyla liman,bademli ve altınova taraflarını denemeliyim gibi görünüyor. Zaten kıyı tecrübem yok denecek kadar azken oltamız titrese yeter modundayım :) Tavsiyeleri olan ustalar varsa da seve dinlemeye hazırım.

6. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Sabah gun dogmadan altinova gol agzinda atcek denedik sonuc sifir. Gun dogduktan sonla goldeki kefallere baktim ama sadece ortaboy bir tane alabildim. Hayvan ekmek yemiyor resmen anca sicrasin dursun. Farkli bir yontemi mi var orada kefal almanin?

7. lodoscubarbaros

Şamandıralı takımla derinlik en fazla 90 santim olmak üzere derinliği sığlaştırarak derinleştirerek deneme bulma yöntemi ile vurduğu aralığı keşfetmek lazım. Ekmek demişken Selimiye fırınının ekmeği olacak ve ekmeği sıkmamak lazım. Kefal için birde kıbrıs sarma yöntemi var başka bir yöntemini Uzungöl'de görmedim. Belki de yağmur sıcağı varsa ondan vurmamıştır.Emir göl dediğin Fener'in ilerisindeki çay değil demi denize açılan yerinde üstünde küçük bir köprü var araçların geçtiği. Bakalım Bayram'dan önce bir hafta izin koparabilirsem iki hafta ordayım. Sanada rastgelsin.

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Göl dedigim madra cayinin denize dokuldugu yer. Arada 30 metre kadar bir kumluk var.

9. lodoscubarbaros

Orası çay ağzı diye geçer.Uzungöl sarımsaklı yönüne yürüme mesafesinde sahilden.Çay ağzı at çekte baya bereketlidir.

10. ugoker

ugoker Yeni Üye

Ben yaklaşık iki aydır Salihleraltı'da deniyorum. Hiç bir şey yok. Pazartesi artık tatil bitiyor, gitmeden çay ağzı denilen yere bir gitsem mi acaba? Klasik dip oltası ile takıldık hep, bir kaç gün de at çek yapalım bakalım.

11. lodoscubarbaros

Gece orası çok ıssız olur zaten oraya ağ dökmüş olurlar.Lodosta teknelerin açılamadığı, ağ atamadığı havalarda iş yapar oralar.Bence ıssızlık yönünden de tehlikeli olduğu için gitme.

Sayfayı Paylaş