Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Dikili'de Spin Avı Yapanlar...

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Pellegra45 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Hoper

Hoper Aktif Üye

Foça'da şehrin hemen hemen her yerinden avlanabilirsiniz. Büyük Deniz'de bulunan yeni liman ( savaş gemisinin olduğu ) spin ile av verebilir. veya oraya giderken sahilden teknelerin arasından olta atabilecek yerler bulursanız deneyebilirsiniz. ayrıca yeni Foça'ya doğru koylarda son derece sakindir bu tarihlerde ama ben pek verim alamadım açıkçası koylarda...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. pelipe35

pelipe35 Aktif Üye

Aliağa da ağampark yada ağapark var ibrahim bey tam azmak ağzının az ilersinde belediyenin bir tesisi 10 tl idi giriş ama gerçekten güzel balık yapıyormuş brn birkez gittim ama yakalayamadım yakalayanlar vardı çoğunlukla silikon kullanıyorlar dalgalı fırtınalı havalarda iyi balık yapıyormuş hem sizede yakın bilginiz olsun bu kış ekim kasım benimde sıklıkla gitmeye niyetim var inşallah

Hoper ve Mektupla bunu beğendi.
  4. angvil

angvil Aktif Üye

Orada ki azmak iyi levrek yapabilir düşüncesindeyim. Bir olasılık da oraya gitmek. Peki tek başına gidilebilecek bir yer mi ? Malum tek başımıza gittiğimiz zaman insan tenha yerden korkuyor.

5. angvil

angvil Aktif Üye

Merhaba, savaş gemisi dediğiniz eski foçada mı ? Eski foçada büyük bir liman var, derinliği olan bir yer, bir kere orada 1 saat kadar avlanma şansım olmuştu. Eski Foça ya gidersem orada avlanmayı düşünüyorum.

Hoper bunu beğendi.
  6. Hoper

Hoper Aktif Üye

Doğrudur, büyük liman... Yaklaşık 10 metre kadar derinliği var, daha çok yemli avcılığın tercih edildiği yerlerden birisi ama oradan spinle levrek, ıskarmoz ve zargana aldığımız oldu... avlanmak için güzel yer, çünkü şehrin dibinde; her türlü ihtiyacınıza ulaşım mümkün. fakat kepçeniz olmazsa iri balıkları kaldıramayabilirsiniz çünkü iskelenin zemini ile denizin arası yaklaşık iki metre :)

Son olarak iki fotoğraf paylaşayım, net anlaşılsın... Bu arada Dikili için takip eden arkadaşlar kusura bakmasın Foça'yı anlatıyoruz, konu istemeden oraya kaydı :)

29043.jpg Screenshot_2017-09-21-15-51-45.png

angvil bunu beğendi.
  7. angvil

angvil Aktif Üye

Tamamdır, ben de aynen o yerde bir kere avlandım. Oraya giriş yasak sanıyordum. Akşam tesadüfi ulaştım. 1 saat kadar takıldım. Sonra ayrıldım. Derinlik çok hoşuma gitti. Jig de çalışır orada kanımca.

8. Hoper

Hoper Aktif Üye

9. pelipe35

pelipe35 Aktif Üye

Azmak ağzının döküldüğü yer tenha ama ağampark dediğim tesisi azmak ağzının yaklaşık bir 100 m ötesinde kurulmul bir tesis orada genellikle avcılar oluyor ve kapıda güvenlik var her elini kolunu sallayan giremiyor ayrıca lambalarda var aydonlık biyerde oluyosunuz süreklide avcılar oluyo gündüzleri poperla akya lüfer filanda aladıklaronı duydum

angvil bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş