Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yenikapı Hakkında Bilgi.

KansuB

Üye
Adı
Kansu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Öncelikle selamlar herkese. İstanbula 1 hafta kadar önce geldim yüksek atarlı bir kamış ve makinem olmadığı için Galata köprüsü ne mesken kurdum fakat tık yok kimsede lanet olası tırıvırıcılar dadanmış köprüden tırıvırı atıyorlar 1-2 kişiyle kavga edecek pozisyona geldim tırıvırı yüzünden. Bende daha sakin olduğunu düşündüğüm Yenikapı miting alanına gece gidip yemli av yapmak istiyorum. Fakat olta atacağım yer oltaya takacağım takım ucuna takacağım yem yada hedef balığın ne olması gerektiğini bilemiyorum ilk defa gideceğim için. Bu konuda yardımcı olabilecek ustalar varmıdır içinizde?

Son düzenleme:

lapin

Daimi Üye
Adı
Mert S.
Galatada problem aynı , bi yere geçiyorsun orası dolu gelecek var diyor , yada öteye git vs vs

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yenikapıda balık çeşidi çoktur ama tenhadır. Gece tinercilerin, ayyaşların bol olduğu tekin olmayan bir yerdir. Mümkünse kalabalık gitmeye çalışın ve aracınızı gözünüzün önünden ayırmayın.

Eşkina, istavrit, gelincik, iskorpit ilk aklıma gelen balıklar. Hangi balığı hedefliyorsanız ona göre yem takım seçersiniz. Ancak yakında çok kayalık olduğu için uzağa atıp bekledikten sonra, balık vurunca çekerken yakınlaşınca hızlı sarmak gerekiyor sanırım.

Uğur Yücel

Aktif Üye
Adı
uğur yücel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Galata da uğraşma bu aralar denize roket atsalar kimsenin sesi çıkmaz.Yenikapı giriş sağ taraf kayalık bölgede avlan stoperli şamandra ile birde yalnız gitmemeye çalış problemlidir bazen oralar.Benim semtime yakın kim varsa yardımcı olurum sizin soracağınız bir konu varsa özeldende yazın bana.Burda bir Aile gibiysek tabiki birbirimize yardım edeceğiz saygılar.

KansuB

Üye
Adı
Kansu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Herkese teşekkür ederim. Yalnız gidicektim meraya demekki bitik bir yer uğraşmayalım itle kopukkla gece gece. Başka yemli gece avi yapabileceğim yer varmıdır.

Darel

Yeni Üye
Adı
mustafa
Yenikapı miting alanında hiç tinerci görmedim ben. Arkadaşlar başka bir yerden mi bahsediyor anlamış değilim. Ayrıca 24 saat güvenliğin olduğu bir yer. Eğer gece kimseler yok ise güvenliğin olduğun yani bakırköy tarafındaki girişin orada kalırsanız da rahat edersiniz. Arabanıza da birşey olmaz.

Son düzenleme:

trofe34

Yeni Üye
Adı
Aydın
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yenikapıdan kasıt Çatladıkapı,Cankurtaran sanırım ,evet o bölgeler biraz sıkıntılıdır ancak yalnız değilseniz birşey de olmaz, ben yıllardır giderim,gece yemli diyorsanız tam yeridir, birtürlü çözemediğim bir meradır o bölgeler.Balık çeşitliliği inanılmazdır, boğazdan çıkan balığın dinlenme yeri olduğunu söyleyenler var , öyle balıklara denk geldim bırakın hızlı çekmeyi 1 mt bile saramadığım zamanlar olmuştur.2012 de 70 kg lık bir sarıağız(granyöz) zıpkınla bu merada avlanmıştır o nedenle sağlam bir kamış ve calaskal misali düşük devirli bir ağır yük makinasına ihtiyacınız var çünkü Cumhur Bey in dediği gibi bu bölgeler taşlıktır ve makinanızın durmaması gerekir.Bu arada nisan-aralık ayları aktif bir bölge bunun dışında biraz şans olur.Kaya kurdu bu bölgelerde harika çalışır.En çok karagöz ,eşkina ve mırmıra denk gelinir.Fenerin önündeki taş çinekop ta yapmaktaydı sanırım kapatıldı,Sahil güvenlik oraya yerleşmiş.Herkese rastgelsin.

jupiter

Üye
Adı
MESUT BULUT
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yenikapıdan kasıt Çatladıkapı,Cankurtaran sanırım ,evet o bölgeler biraz sıkıntılıdır ancak yalnız değilseniz birşey de olmaz, ben yıllardır giderim,gece yemli diyorsanız tam yeridir, birtürlü çözemediğim bir meradır o bölgeler.Balık çeşitliliği inanılmazdır, boğazdan çıkan balığın dinlenme yeri olduğunu söyleyenler var , öyle balıklara denk geldim bırakın hızlı çekmeyi 1 mt bile saramadığım zamanlar olmuştur.2012 de 70 kg lık bir sarıağız(granyöz) zıpkınla bu merada avlanmıştır o nedenle sağlam bir kamış ve calaskal misali düşük devirli bir ağır yük makinasına ihtiyacınız var çünkü Cumhur Bey in dediği gibi bu bölgeler taşlıktır ve makinanızın durmaması gerekir.Bu arada nisan-aralık ayları aktif bir bölge bunun dışında biraz şans olur.Kaya kurdu bu bölgelerde harika çalışır.En çok karagöz ,eşkina ve mırmıra denk gelinir.Fenerin önündeki taş çinekop ta yapmaktaydı sanırım kapatıldı,Sahil güvenlik oraya yerleşmiş.Herkese rastgelsin.
açıklayıcı bilgi için teşekkürler.bende galata dışında mera bilmedigin için iyi oldu.peki gündüz gidilse bahsedilen ayak takımları gene sorun olabilirlermi

bulent8181

Üye
Adı
bülent bayraktar
Akşam saat 17'den sonra yenikapı mendirek de istavrit yapmaya başladi bir kaç haftadir. Gününe göre bazı günler 1.5 kilo kadar çikabiliyor. Hem bu aralar sarayburnu müdavimleri de oraya takılıyor yalnız kalmazsın:)

trofe34

Yeni Üye
Adı
Aydın
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mesut Bey bu bölgeler hava kararırken başlar gece yarısına kadar av verir,gündüz pek verim alınacağını zannetmiyorum,ayrıca dip kaya türleri bu mevsim pek olmaz mart nisan gibi başlar o zamanlardada buralar mesire alanıdır,yürüyüş yapanlar falan ,kalabalıktır yani,sorun olmaz