Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yenikapı Hakkında Bilgi.

jupiter

Üye
Adı
MESUT BULUT
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dun aksam yenikapida idim. İki haftadir istavrit yapiyor. Hatta bizim dip oltamiza bile geldi. Gece yemli de denenebilir.
Orada balik populasyonu cok eskina karagoz minekop vs. Herseye acik olunmasi gerekli. Palamut bile denk gelmisligi var orada. Ancak sur tarafindan aksamlari sorunlu tipler gelebiliyor. Guvenlik falan var ama ne olucagi da belli olmuyor. Bu aralar karagoz ve minekop arada iri eskina geliyor. Gecen aksam arkadas 3 kilo uzeri karagozu kiyiya kadar getirdi son anda takimi patlatti. Zaten ya takim patliyor yada balik kiyiliyor. Dun aksam 6 karagoz ve 2 minekop ile aksami kapadik. 50-60 mt ileri atarsaniz minekop gelme ihtimali cok yuksek 20 -25 mt ler de karagoz eskina deneyin
yenikapıya hic gitmedim.toplu tasıma ile gelsek nerede inmeliyiz.hedef balık karagoz eşkina vb

barlas61

Daimi Üye
Adı
Okan
yenikapıya hic gitmedim.toplu tasıma ile gelsek nerede inmeliyiz.hedef balık karagoz eşkina vb
Metrobusten cevlibagda in ordan Tramvay ile aksaray duragina oradan ido tarafina dogru yuru. Miting alani sag tarafinda kaliyor zaten.

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Pazar günü saat 21 de zar zor kaçtım yeni kapıya.
Yem dondurulmuş boru kurdu ve karides. Kayalardan dolayı kıyamadığım için surf takımı açmadan spinle ikili dip oltası attım. 50 gram kurşun çapraz pala 2 no iğne borukurdu. Karanlık nedeni ile fosfor takmak için eğildim. Bu arada kamış kayalıklarda bir o yana bir bu yana savruluyor. Biri çekiyor dedim. Sağa sola bakıyorum. Kimsede hareket yok. Ay ışığıda tepeden öyle bir vuruyorki herkes herşey aydınlık. Yapıştım kamışa bir iki sardım. Baktım müthiş bir kafa vuruşu. Kamışın ucu resmen bir sağa bir sola yatıyor. Balığı kıyılayana kadar bayağı bir uğraştım. Sonuçta nerdeyse denize kadar kayalara inip balığı almayı başardım. Yaklaşık 30 35 cm irice bir mırmır. Yanımdaki arkadaş gelip kamışı tutmasa ki ben balığı eğilip sudan elle çıkardım korktum takımı patlatacak diye. Sararken ipin kaya ile temasını hissetmem bayağı ürküttü beni. Yandaki arkadaş balık havyarlı deyince 10 dakika kovada beklettikten sonra saldım tabii.
Sonrasında daha bir gazla tabii surf takımıda açtım. Saat 12 ye kadar 2 adet el kadar ispari. Biraz büyük 1 adet karagöz alabildim. İskorpitleri saymıyorum.
Yanlız saat 11 gibi yanımdaki arkadaş şapada şupada yüzeye vurdura vurdura 1 - 1,5 kiloluk bir karagöz çekti.
Kayalık olması sebebi ile telefonu arabada bırakıp bluettooh kulaklık taşıdığım için resim alamadım.
Ama boş geçmedi en azından.

Son düzenleme:

Mektupla

Daimi Üye
Pazar günü saat 21 de zar zor kaçtım yeni kapıya.
Yem dondurulmuş boru kurdu ve karides. Kayalardan dolayı kıyamadığım için surf takımı açmadan spinle ikili dip oltası attım. 50 gram kurşun çapraz pala 2 no iğne borukurdu. Karanlık nedeni ile fosfor takmak için eğildim. Bu arada kamış kayalıklarda bir o yana bir bu yana savruluyor. Biri çekiyor dedim. Sağa sola bakıyorum. Kimsede hareket yok. Ay ışığıda tepeden öyle bir vuruyorki herkes herşey aydınlık. Yapıştım kamışa bir iki sardım. Baktım müthiş bir kafa vuruşu. Kamışın ucu resmen bir sağa bir sola yatıyor. Balığı kıyılayana kadar bayağı bir uğraştım. Sonuçta nerdeyse denize kadar kayalara inip balığı almayı başardım. Yaklaşık 30 35 cm irice bir mırmır. Yanımdaki arkadaş gelip kamışı tutmasa ki ben balığı eğilip sudan elle çıkardım korktum takımı patlatacak diye. Sararken ipin kaya ile temasını hissetmem bayağı ürküttü beni. Yandaki arkadaş balık havyarlı deyince 1 dakika kovada beklettikten sonra saldım tabii.
Sonrasında daha bir gazla tabii surf takımıda açtım. Saat 12 ye kadar 2 adet el kadar ispari. Biraz büyük 1 adet karagöz alabildim. İskorpitleri saymıyorum.
Yanlız saat 11 gibi yanımdaki arkadaş şapada şupada yüzeye vurdura vurdura 1 - 1,5 kiloluk bir karagöz çekti.
Kayalık olması sebebi ile telefonu arabada bırakıp bluettooh kulaklık taşıdığım için resim alamadım.
Ama boş geçmedi en azından.
Allah ziyade etsin...

MrWho72

Aktif Üye
Adı
Günhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yenikapı gibi kayalıkların üstenden av yapılan yerlerde çok dikkatli olalım arkadaşlar, ben takım takarken dalmışım bir baktım geriye bir adım daha atmış olsam kayalardan deniz tarafına sırt üstü düşecekmişim, düşsem zaten ne kafa kalır ne beyin kesin ölüm. Moralim bozuldu 2-3 salladım topladım takımları geri döndüm. Aman çok dikkat lütfen.

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yenikapı gibi kayalıkların üstenden av yapılan yerlerde çok dikkatli olalım arkadaşlar, ben takım takarken dalmışım bir baktım geriye bir adım daha atmış olsam kayalardan deniz tarafına sırt üstü düşecekmişim, düşsem zaten ne kafa kalır ne beyin kesin ölüm. Moralim bozuldu 2-3 salladım topladım takımları geri döndüm. Aman çok dikkat lütfen.
çok doğru bir tespit. oranın müdavimleri alışmış. herkes kendine belli bir yer edinmiş kayaların arasında. şurdan kamış sallıcam - şurası daha düz malzemelerimi koyucam gibi - şuraya kamışı yaslıcam - şuraya k..mı yaslıcam gibi.
hele benim gibi birde gözlüklü iseniz işiniz dahada zor. elinizden düşürdüğünüz hiç bir malzemeyi geri alamıyorsunuz. kayaların arasında kayıp gidiyor. ( 1 bağ yem ipi - 3-4 adet fosfor - 1 adet şamandıra )
en tehlikeli kısmıda tabii düşmeden çalışabilmek. mazallah en iyi ihtimalle kırık.

faruka

Yeni Üye
Adı
faruk mehmet demir
Kan Grubu
B Rh Pozitif
orada lrf çalışa bilirmiyim ve bu zamanlarda lrf çalışabilceğim yer varmıdır

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
orada lrf çalışa bilirmiyim ve bu zamanlarda lrf çalışabilceğim yer varmıdır

Lrf çalışmadığım için net cevap veremem.
Genelde akşam gidiyorum, işin aslı çalışanda görmedim.
Lakin balık çeşidi bol olan bir yer.
Mendirek kayalıklarından ve miting alanı kayalıklarından yada isparkın olduğu kayalıklardan mutlaka eliniz boş dönmezsiniz diyorum.

_Ramazan_

Daimi Üye
Adı
Ramazan DEMİR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@faruka çok aşırı takılma oluyor kayalık mesafesi çok sıkıntı ara ara bazı kayalıklar düz ama onuda boş denk getirirsen çatladıkapı bir nebze iyi ama yinede takılmayı göze al