Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İskenderun, Arsuz, Yumurtalık, Mersin, Taşucu, Silifke Balık Avı Durumu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Melih tarafından paylaşıldı.

1. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

bir doğru iki yanlış tam karşı kıyı işaretli yerin karşı kıyısı..

Braquet bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ayın 26 sında İskenderun Dayım Atçek ve yemli av yapacağım ama önceliğim spin disiplini olacak arada shorejig denemelerimde olacak tabikide:bunlar için düşündüğüm Yerler Yelken kulubü iskelesi tarafları uzun mendirek nato iskelesi ve iskele yanındaki kayalıklar bana önerebileceğiniz başka yerler varsa karaağaç ve denizcileri kapsayan aralıkta spin için önerilerde bulunacağınız yerler önerilerinizi bekliyorum ve sahte olarak ne önerirsiniz şimdiden ilgili arkadaşlara teüekkür ederim.

4. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Hedef balık nedir ?

5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Tüm dişliler olabilir Her çeşit sahtem mevcut Sadece iskenderunda şu ara spinle ne çıkar bilmiyorum.Ben yeni olarak spine başladım.Daha önce hep yemli avlanıyordum çipura yapıyor bizim oralarda ama spin de ne çıkar bu ara emin değilim raporlarda çatal kuyruk levrek ve turna avlayanları gördüm.Lagos ta çıkmakta ama o aşırı ustalık istemekte.Yer mekan ve avcı balık konusunda yardımcı olursanız sevinirim şuan

6. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Bende mersinliyim dostum .geçen hafta mersindeydim güzel lüfer çıkıyor yavru balıkların olduğu meralarda biraz daha bakir bölgeler seç.ak ya lüfer kofana çıkar birde turna beyaz kemik kırmızı kafalar iş yapıyor .şu üstü daha ağırlıklı çalışıyor .Birde levrek için tuhaftır ben ordayken yavaş sarim şu üstü yemlere geliyordu levrek ima cobra gibi ..

i_gulistan bunu beğendi.
  7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Bende İma cobra alamadım malesef ama duo nun benzer sahtesinden edindim bir tane savegear panic prey var beyaz daha feef in su üstü sahteleri var.Bakalım denicez şansımıza

8. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

O savagear panic prey var ya o :) kopardı gitti balık o sahte yi mersin de güzel sahte dir ama kofana için ufak kalır ikincisi levrek 10 gün önce öyleydi belkide yem bol olunca akşam suyu öyle davrandı belki sabah suyu farklı olur irmak ağzı olan yerleri iyi tara ..bence ordaki popilasyonu hiç bir yerde bulamazsın.Valla izinim olsa tekrar gidicem tam zamanı ocakta aklım akdeniz de kaldı resmen :(

9. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Şu üstü wtd yapacağın bi sahte olsun da gerisi önemli değil . Deniz büyük ihtimal dalgadiz olur bu aylarda lodos çok nadir eser oralarda onun için şu üstü wtd diyorum

10. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Bu arada mersin avlarimi memleketim sayfasına koyup hemserilerimin daha iyilerini tutmasını dilerim fotolar motive amaclidir daha önce konu başlığı acmistim .1 hafta kalabildim yoksa daha iyileri olurdu üç veya dört defa ava gidebildim .1 defa kamisim kırıldı yanımdaki arkadasta ipini komple aldı gitti balık makinası shimano nevexage idi kalama tutamadı balığı ip komple gitti :)en az 10 tane lüfer kaba lüfer balık kaçırdım . bayağı heyecanlıydı son gün 9 cm lik slikonumu kaba lüfer klipsle beraber iptende bi kaç cm tutunca çekerken komple koptu ..güzel bir avdi mersin bu yönden çok şanslı denizlerimizin kıymetini bilelim.daha güzel avlar sizin guncenizde olsun hemsehrilerim .son foto kardeşimin tuttuklaridir ..

Ekli Dosyalar:

i_gulistan bunu beğendi.
  11. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Walla İskenderunda evimin yanından bir kanal geçmekte ırmak değil malesef ama nede olsa tatlı su kefal yavruları oluyor denizle birleşim yerlerinde deneyeceğim eşimede spin set yaptım onada daiwa exceler 3000 x ve silverstar high spin 4 parça spin kamıştan oluşan takımıyla o dalarlı daiwa sahtelerimi ima sasuke sahteleri atarken bende 15-50 gr atarlı savegear la su üstü ve shore jig denemeyi düşünüyorum.Yaklaşık 6 gün ordayım sehirmerkezi deniz kıyısı yakın sayılırda şehir dışı bu mevsimde arabada yok motor var bakalım ne olacak Kafaya taktım en az 1 veya 2 kez denizcilerdeki Nato iskelesine gideceğim.

Sayfayı Paylaş