Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kendo Baby Jig 3gr Ile Nasıl Aksiyon Verilir ?

ksenophanes

Aktif Üye
Kendi sorumu cevaplayım. Değil 3 gram 5 gram ve 8.5 gramını denedim bana mısın demedi. Yanımdaki arkadaşlar tavuk göğüsü ile istavrit alırken ben bu istavrit avcısı jigler ile hala siftah yapamadım hemde tavsiye edilen aksiyonları yapmama karşın. Pes etme noktasına geldim artık böyle giderse bir daha gittiğim meraya baby jigleri götürmeyeceğim..

Mektupla

Daimi Üye
Kendi sorumu cevaplayım. Değil 3 gram 5 gram ve 8.5 gramını denedim bana mısın demedi. Yanımdaki arkadaşlar tavuk göğüsü ile istavrit alırken ben bu istavrit avcısı jigler ile hala siftah yapamadım hemde tavsiye edilen aksiyonları yapmama karşın. Pes etme noktasına geldim artık böyle giderse bir daha gittiğim meraya baby jigleri götürmeyeceğim..
Rastgele...

namre

Aktif Üye
Adı
Erman
Balığın ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. İnatçı ve birazda rahat olun.

Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu adama fazla inanmayin. Tamamen reklam amacli yapilan hareketler. Onun meralarinda kimse avlanamiyor hep yasak bolgeler. Aksiyonu deneyerek kendiniz bulun.
ben yakınen tanıyorum, aslında bu konuda ünlenmeden önce; ki kendiside ifade ediyor videolarında gördüğüm kadarı ile, nimetlerden faydalanıyordun :) , fakat şu an kullandığı meralar bildiğim kadarı ile kamuya açık alanlar..

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ben yakınen tanıyorum, aslında bu konuda ünlenmeden önce; ki kendiside ifade ediyor videolarında gördüğüm kadarı ile, nimetlerden faydalanıyordun :) , fakat şu an kullandığı meralar bildiğim kadarı ile kamuya açık alanlar..
Bende kendisini cok yakindan taniyanlari taniyorum :) Eskiye gore kamuya acik alanlara yoneldi evet. Reklami markalari cok abartmasa videolari gozumuzu gonlumuzu senlendiriyor o ayri :)

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hiç kimse yoğurdum ekşi demez. Bu zaten herkesin kabul edebileceği ve etmesi gereken bir şey. Ancak yoğurdum baldan tatlı demek ne kadar doğru çok tartışılır. Bazı durumlar için göz var hizan var. 500 gramlık balığı çekerken yamulan jighead ile 35 cm levreği tutup kiloluk demek, el kadar karagöze tabak kadar demek yok mu beni bitiriyor :koptum:

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Jig konusunda benim vardığım kanı şu: Her merada balık jig yemiyor. şu an mesela avlandığım mera çok güzel çinekop yapıyor ama hadi gel de jig yedir. 1 ay oldu olmadı öncesinde zargana vardı sürekli jig yedi ipeğin yüzüne bakmadı. Yani balıktan balığa ve meradan meraya bütün her şey değişiyor aslında.
Sorunuza cevaben benim mini jiglerde kullandığım aksiyon jerk-jerk-pull-sar. türkçeye şöyle çevirsem sorun olmaz umarım: vurdur-vurdur-asıl-boşluk al. asıldan kastım uzun çekiş, sonrasında boşluk alırken jig de dibe doğru yalpa yapıyor. en avcı olduğu an da tam bu an aslında. Bir de renk çok önemli. Örnek: metal vibrasyonun her renginden mevcut ancak sadece mor olanla turna alabildi (tatlı suda av yapan kuzen). Hiçbiri olmazsa silikon deneyin en son lrrf ile, olmaz olmaz balık jig yemez kabul etmek lazım :)