Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İskenderun, Arsuz, Yumurtalık, Mersin, Taşucu, Silifke Balık Avı Durumu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Melih tarafından paylaşıldı.

1. mrmess

mrmess Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, tayin sebebi ile İskenderun'a geldim. Ortama yabancıyım, avlak yerleri ve diğer konularda yardımlarınızı bekliyorum. Hepimize rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hok

hok Üye

Tekneyle açılırsanız arsuz açıklarında ve demirçelik bacaların karşısında çupra mercan ağırlıklı balık alırsınız. Gecen hafta iskenderun barınaktan açıldık açıkta hiçbirşey yok. Kıyıya yaklaştık çupra yapmaya başladı. Arkadaşın dediği gibi iskenderun iskelesi güzel oluyor.

mrmess bunu beğendi.
  4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Zıpkınla mı soruyorsunuz oltayla mı zıpkın için soruyorsanız sarıseki denizciler tarafı kayalık iş yapar ve arsuz tarafı ve karaağaç tan sonra sahil kesiminin kayalıkları her daim iş yapar.Kıyıdan şuan iskenderun sahilde zibil gibi kefal yapmaya başlar bi kaç ay sonra da avcılar deniz çalkantılı oldumu çıkar piyasaya uzun mendirek ve kısa mendirekten spin veya canlı yüzdürmek büyük balığa her daim uyar iskenderun kıyılarında suan çipura karagöz mırmır mevcuttur ama kıyıya ag atanlar yüzünden bot ile 15 - 20 kulaç derinliklerde tam çipura yapmaya başlarki sormayın.

mrmess bunu beğendi.
  5. Hasan YILDIZ61

Hasan YILDIZ61 Yeni Üye

iskenderunda hava fena bugün gidemeyeceğiz balığa

6. ugursamsa

ugursamsa Aktif Üye

Bu bölgedekiler balığa gitmiyor mu?

7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Arkadas geldim iskenderuna tam tehcisat dolu halde ne iskenderunda nede payas ta sabah 4 te kalkip gittim bi sey cikmadi ne ben ne yanimdakiler bisey alamadik balik durumu hakkinda bilgilendirecek kimse yok mu ne spin ne canli karides nede kefal bile cikmadi

BS Okuru bunu beğendi.
  8. korayb3406

korayb3406 Daimi Üye

9. sekolan

sekolan Yeni Üye

bu bölgede aşırı ve yanlış avlanmadan dolayı balık az kaldı deniyor. payasta atakaş iskelesine yakın yerlerde, burnaz taraflarında av çıkıyor. özellikle iki suyun karıştığı yerler. ayrıca fabrikaların soğutma suyunun denize karıştığı yerler...
    kış geç geldiği için deniz hala çarşaf gibi. bi fırtına patlasa da av alsak :)

10. balıkçımemur

balıkçımemur Üye

Yokmu bizim.bolgeden av alan arkadaşlar ?

11. balıkçımemur

balıkçımemur Üye

Bugun yumurtalik su gozu civarlarindaydim bayagi.kayalik.bi yerdr şansımızi.denedik.deniz dalgaliydi su ustu sahtelerden baska bisey kullanma.sansimiz.zaten.yoktu. daha oncr av alinan bi yer oldugunu.biliyoruz.ama bugun.yiedr av alamadik..neyi yanlis yapiyoruz anlamadik.